PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üzüm Ektresi (Procyanidin)ve Saç Çıkarması

Folikül
20.08.2014, 12:19
364

Arkadaşlar Üzüm çekirdeğinin inanılmaz etkisi üzerine bir çalışmanın özetini çevirdim. Bunu atlamamamız gerektiğini düşünüyorum. En altta orjinal pdf metni var ve topikal kullanılmış. Şahsen ben üzüm ekstresinin haplarını bir aydır aksatarak kullanıyordum ancak bundan sonra düzenli kullanacağım.

Proanthocyanidins: Crinagen içeriğinde ki in en güçlü etken olan teknik ismi üzüm çekirdeği ekstresi olan Proanthocyanidins, açıklanan son güncel araştırmalar da Takahashi ve arkadaşları saç büyümesini etkileyebilecek farklı 1000 ürünü inceledi. Takahashi ve arkadaşları üzüm çekirdeğinden elde edilen extrenin saç hücrelerindeki poliferasyonu(üreme) %230 artırdığını belirledi. Aynı zamanda bu çalışmada proanthocyanidinin telogen(büyümeyen) evredeki saçları anagen(büyüyen) faza geçirdiğini de ortaya koydular.

http://www.eeose.com/contentImages/research/zipFiles/Arastirmalar_0c9652.pdf

Proanthocyanidins: One of the most powerful ingredients in Crinagen is Proanthocyanidins, the technical name for Grape Seed Extract. In a recent published research, Takahashi et al examined 1,000 different plant products to determine if any of them could influence hair growth. They determined that proanthocyanidins extracted from grape seeds promoted the prolieferation of hair cells by 230%. They also determined that proanthocyanidins converted the telogen (non-growing) phase of hair growth into the anagen (growing) phase of hair growth.

piranha
20.08.2014, 12:25
Ben toz alıp kullanmıştım dökülme yapmıştı acaba faydalı bir dökülme mi derken devam etmeye cesaret edemedim 2günlük kullanımla oldu bu dökülme

Folikül
20.08.2014, 12:32
Ben toz alıp kullanmıştım dökülme yapmıştı acaba faydalı bir dökülme mi derken devam etmeye cesaret edemedim 2günlük kullanımla oldu bu dökülme

Saç büyümesini teşvik eden etkenlerin nerdeyse hepsi az yada çok başlangıçta dökülme yapıyor. Yani bu yaşadığınız işe yarayacak bir etkenin emaresi de olabilir...

teto1907
20.08.2014, 13:10
bende bi ara bi tv programında saç dökülmesi için macun görmüştüm içinde kara üzüm ekstreside vardı.. macun şu şekildeydi :
-400 gr organik kara üzüm özütü
-50 gr kırkilit otu (öğütülmüş)
-50 gr keçiboynuzu özütü
-50 gr polen (öğütülmüş)
-30 gr arı sütü

bu şekildeydi ama kullanmadım .. ama kara üzümün saç için çok iyi olduğunu kan dolaşımını hızlandırdığını duymuştum..

piranha
20.08.2014, 13:20
Saç büyümesini teşvik eden etkenlerin nerdeyse hepsi az yada çok başlangıçta dökülme yapıyor. Yani bu yaşadığınız işe yarayacak bir etkenin emaresi de olabilir...
minoxun etkisine benzer bir reaksiyonu oldugu gibi bir şey okumuştum dün tam emin degilim baya uzun bir makaleydi mantıklı olabilir

Miracle
20.08.2014, 14:13
minoxun etkisine benzer bir reaksiyonu oldugu gibi bir şey okumuştum dün tam emin degilim baya uzun bir makaleydi mantıklı olabilir Aslında en önemli etkisi hücre aktivatörü hücre yeniliyor bu etkeni gören organizma gençleşiyor. En büyük etkisi bu ama kılcal yapımıda artıyor haliyle bu etki nedeniyle ve kanladırma yapıyor deniliyor. Bu asıl etkisinin yanetkisi :)

piranha
20.08.2014, 16:00
Aslında en önemli etkisi hücre aktivatörü hücre yeniliyor bu etkeni gören organizma gençleşiyor. En büyük etkisi bu ama kılcal yapımıda artıyor haliyle bu etki nedeniyle ve kanladırma yapıyor deniliyor. Bu asıl etkisinin yanetkisi :)
Daha güçlüsünü çıkarmak için döküyor mu diyorsunuz yani ben de öyle düşündüm fakat dnadaki bozulmaları düzeltmek yoluyla kansere karşı koruyan bir özelliği de var tam bu noktada dün okudugum makalede kemoterapinin de kansere karsı oldugu ve malum saçlara iyi gelmediği ibaresi geçiyordu

Miracle
20.08.2014, 18:17
Daha güçlüsünü çıkarmak için döküyor mu diyorsunuz yani ben de öyle düşündüm fakat dnadaki bozulmaları düzeltmek yoluyla kansere karşı koruyan bir özelliği de var tam bu noktada dün okudugum makalede kemoterapinin de kansere karsı oldugu ve malum saçlara iyi gelmediği ibaresi geçiyordu
Kanseri önleme amaçlı etkili bir dna koruyucu ve antioksidan olarak kullanılıyor siyah üzüm ancak kanser oluştu mu iş farklı kemoterapi genelde hücre bölünmesi ni baskılar bu nedenle saç hücreside nasibini alır ve aktivitesi biter.

piranha
20.08.2014, 18:38
Kanseri önleme amaçlı etkili bir dna koruyucu ve antioksidan olarak kullanılıyor siyah üzüm ancak kanser oluştu mu iş farklı kemoterapi genelde hücre bölünmesi ni baskılar bu nedenle saç hücreside nasibini alır ve aktivitesi biter.
o zaman geri dönüş yapılabilir bir alternatif diyoruz tekrar

Miracle
20.08.2014, 18:41
bende bi ara bi tv programında saç dökülmesi için macun görmüştüm içinde kara üzüm ekstreside vardı.. macun şu şekildeydi :
-400 gr organik kara üzüm özütü
-50 gr kırkilit otu (öğütülmüş)
-50 gr keçiboynuzu özütü
-50 gr polen (öğütülmüş)
-30 gr arı sütü

bu şekildeydi ama kullanmadım .. ama kara üzümün saç için çok iyi olduğunu kan dolaşımını hızlandırdığını duymuştum.. şu otlar ve fazlası belli ki işe yarıyor lar Antienflamatuar antiallerjik antiandrojenik ve hücre yenileyici özellikleri gibi özelliklerinden biri birkaçı yada hepsine sahipler ve derinlemesine araştırmak şart oldu...

teto1907
20.08.2014, 19:12
şu otlar ve fazlası belli ki işe yarıyor lar Antienflamatuar antiallerjik antiandrojenik ve hücre yenileyici özellikleri gibi özelliklerinden biri birkaçı yada hepsine sahipler ve derinlemesine araştırmak şart oldu...

bencede bende araştırdım biraz aktarlara sordum onlarda hücre canlandırıcı yenileyici özelliklere sahipler dediler ama bende daha kullanmaya başlamadım ama düşünüyorum bi kaç güne temin edip başlamayı..

DoktorCan
02.07.2015, 01:36
Bu ekstreyi içiyor muyuz yoksa kafaya mı sürüyoruz ??

forumcu
02.07.2015, 02:48
Bahsi geçen etken maddenin dışına resveratrol de üzümün önemli bir bileşenidir. Ve kurkumin ile kombine edildiği çalışmalara da rastgelmiştim.

interlove
19.12.2015, 03:43
http://www.rectiwa.com/ContentImages/files/Proanthocyanidins%20from%20Grape%20Seeds%20Promote %20Proliferation%20of.pdf Burada minoksidile kıyasla çok daha güçlü olduğu yazıyor.

Muzdarip
19.12.2015, 08:36
http://www.rectiwa.com/ContentImages/files/Proanthocyanidins%20from%20Grape%20Seeds%20Promote %20Proliferation%20of.pdf Burada minoksidile kıyasla çok daha güçlü olduğu yazıyor.

Ben procyanadin b2 doğal elma özü ekstresi sipariş vercektim alibabadan ama adam en az 20 kg veririm felan dedi gram olarak çok ucuz olduğu için satmadilar. Minox ile kombine edip kullancaktim da hayal oldu. Bizim ülkemizde neden yok abi anlamıyorum ya.

interlove
19.12.2015, 08:52
Ben procyanadin b2 doğal elma özü ekstresi sipariş vercektim alibabadan ama adam en az 20 kg veririm felan dedi gram olarak çok ucuz olduğu için satmadilar. Minox ile kombine edip kullancaktim da hayal oldu. Bizim ülkemizde neden yok abi anlamıyorum ya.

Ürünlerin içinde var hocam tek başına bulmak zor :)

Muzdarip
19.12.2015, 09:33
Ürünlerin içinde var hocam tek başına bulmak zor :)

Var da bizim ülkemizde yok. Alibabaya yaz yüzlerce tedarikçi çıkıyor. Bu arada psikopat misin sen gece gündüz onlinesin uyumuyon mu napiyon :)

Kazakcemil
19.12.2015, 10:12
Var da bizim ülkemizde yok. Alibabaya yaz yüzlerce tedarikçi çıkıyor. Bu arada psikopat misin sen gece gündüz onlinesin uyumuyon mu napiyon :)

Sana arkadaş çıktı fena mı:),bu arada ali baba perakendeci değil toptancı,etken maddeleri forumda organize olup alabiliriz.

Adana85
19.12.2015, 13:01
bu kara uzum cekirdegini oralmi aliyoruz yoksa kafayami suruyoruz tam anlamadim ben? oral yolla aliyosak tedarikciye falan gerek yok pazarda var kara uzum, kurutulmusuda var ve rahat 1 sene dayaniyor :)

interlove
19.12.2015, 15:50

Ahaha hocam bu hafta dersler yoktu o yüzden 7-24 onlineım, pazartesinden sonra 1-2 saat anca hafta içi girebilirim :)

interlove
19.12.2015, 15:52
Sana arkadaş çıktı fena mı:),bu arada ali baba perakendeci değil toptancı,etken maddeleri forumda organize olup alabiliriz.

Hocam bizim gibi 10 tane adam olsa sitede full online 1 aya kellik biter :D

Muzdarip
19.12.2015, 16:32

Valla ben her etken madde alım gruplaşmasına katılabilirim :D dmso ile siftah ettik 5 kişi. Spiro ile devam edip procyanidin b2 felan of dehset olur :)

Invincible
20.12.2015, 00:16
http://www.sacimindoktoru.com/sac-dokulmesi-tedavisinde-kullanilan-antiandrojenler/686-topikal-bicalutamide-bimatoprost-procyanidin-b-2-spiro-ve-ca-tedavisi.html

Şurada denemesini yapmıştım bu senenin başında.

Kazakcemil
20.12.2015, 00:30
[QUOTE=Invincible;42377]http://www.sacimindoktoru.com/sac-dokulmesi-tedavisinde-kullanilan-antiandrojenler/686-topikal-bicalutamide-bimatoprost-procyanidin-b-2-spiro-ve-ca-tedavisi.html

Şurada denemesini yapmıştım bu senenin başında.[/QUO

http://www.sacimindoktoru.com/sac-dokulmesi-tedavisinde-kullanilan-antiandrojenler/686-topikal-bicalutamide-bimatoprost-procyanidin-b-2-spiro-ve-ca-tedavisi.html
Üstad senin bu başlığı yeniden canlandıralım ya hu,ben yeterli ilgiyi gördüğünü düşünümyorum,oysa çok güzel bir alternatif ya da tamamlayıcı tedavi seçeneği sunan bir tedavi şekli.

Invincible
20.12.2015, 00:38
[QUOTE=Invincible;42377]http://www.sacimindoktoru.com/sac-dokulmesi-tedavisinde-kullanilan-antiandrojenler/686-topikal-bicalutamide-bimatoprost-procyanidin-b-2-spiro-ve-ca-tedavisi.html

Şurada denemesini yapmıştım bu senenin başında.[/QUO

Üstad senin bu başlığı yeniden canlandıralım ya hu,ben yeterli ilgiyi gördüğünü düşünümyorum,oysa çok güzel bir alternatif ya da tamamlayıcı tedavi seçeneği sunan bir tedavi şekli.

Ya şunu bırakmak zorunda kaldım tam da randıman almaya başlamıştım oysa.

DoktorCan
06.09.2016, 11:57
konu hort ! Proscar'a göre kat be kat kuvvetli olan ve bunu yaparken de mekanizmada yanetkiye sebebiyet vermeyen procyanidin. Saç büyümesini %230 arttıyor. Sanırım ülkemizde temini zor..Ancak koordine olup sipariş verebilir miyiz ? Üzerinde durulması gereken bir konu

DoktorCan
06.09.2016, 11:58
Konu tarihi 2014 ve 2 yıl geçmiş...2 Yılda ne değişti ? Belki ülke içi temini artık mümkündür.

saçmasaç
06.09.2016, 15:02
Konu tarihi 2014 ve 2 yıl geçmiş...2 Yılda ne değişti ? Belki ülke içi temini artık mümkündür.

Şöyle bir ürün var hocam 190 mg proantosiyanidin içeriyor;
http://www.balenambar.com/uzum-cekirdegi-kapsul-pmu70

DoktorCan
06.09.2016, 15:37
Şöyle bir ürün var hocam 190 mg proantosiyanidin içeriyor;
http://www.balenambar.com/uzum-cekirdegi-kapsul-pmu70

Harika! ilgilenen arkadaşlar en kısa sürede detaylıca araştırma yaptıktan sonra zaten kendileri ikna olacaktır. Zira üzüm çekirdeğinin pürüzsüz hale gelen yani tamamen kapanan saç köklerinin olduğu alanları tekrar açtığını daha öncelerden tartışmıştık. Fiyatı da oldukça uygun. Hocam çok teşekkür ederim.

saçmasaç
06.09.2016, 17:38
Harika! ilgilenen arkadaşlar en kısa sürede detaylıca araştırma yaptıktan sonra zaten kendileri ikna olacaktır. Zira üzüm çekirdeğinin pürüzsüz hale gelen yani tamamen kapanan saç köklerinin olduğu alanları tekrar açtığını daha öncelerden tartışmıştık. Fiyatı da oldukça uygun. Hocam çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim hocam fiyat gerçekten çok iyi tedavilere takviye edilmeli.

sorunvar
06.09.2016, 17:49
ben chrorella kullanıyorum.onunla birlikte bu hapıda yutsam sorun olurmu

hayal00
06.09.2016, 18:28
Proantosiyanidin artık her hapın içine girmeye başladı ; bioxin ,revigen folixir tablet hepsinde mevcut. Oranları az gerçi ,3 ay kullanıp hiç bir faydasını görmedim diyen çok. Ben 300 mg proantosiyanidin bulunduran ve diğer İçeriğide çok sağlam ( at kuyruğu ısırgan kökü,MSM çinko.b5,b6 biotin) bir ürünü
5 gün kullandım tepe bölgesine yakın yerlerde kaşıntı oluşturdu. İçeriğinde ısırgan kökü nedeniyle diye düşünüyorum sık sık idrara çıktım.o bölgede bayağı bir hareketlilik oluştu,ısırgan prostat için çok faydalıymış ben dht yide bastırdığını düşünüyorum.Haliyle uzun kullanımda istemediğiniz yan etkiler görebilirsiniz.Tavsiye etmiyorum, tekrar
proantosiyanidine gelirsek teorikte çok iyi gözüküyor yan etkisi yok ama kaşıntının ondan olduğunu düşünüyorum forumda daha önce bir arkadaşımızda bahsetmişti.

bence faydası makalelerdeki gibi olsaydı , erkek tipi dökülme büyük bir darbe alırdı .

saçmasaç
07.09.2016, 09:29
Proantosiyanidin artık her hapın içine girmeye başladı ; bioxin ,revigen folixir tablet hepsinde mevcut. Oranları az gerçi ,3 ay kullanıp hiç bir faydasını görmedim diyen çok. Ben 300 mg proantosiyanidin bulunduran ve diğer İçeriğide çok sağlam ( at kuyruğu ısırgan kökü,MSM çinko.b5,b6 biotin) bir ürünü
5 gün kullandım tepe bölgesine yakın yerlerde kaşıntı oluşturdu. İçeriğinde ısırgan kökü nedeniyle diye düşünüyorum sık sık idrara çıktım.o bölgede bayağı bir hareketlilik oluştu,ısırgan prostat için çok faydalıymış ben dht yide bastırdığını düşünüyorum.Haliyle uzun kullanımda istemediğiniz yan etkiler görebilirsiniz.Tavsiye etmiyorum, tekrar
proantosiyanidine gelirsek teorikte çok iyi gözüküyor yan etkisi yok ama kaşıntının ondan olduğunu düşünüyorum forumda daha önce bir arkadaşımızda bahsetmişti.

bence faydası makalelerdeki gibi olsaydı , erkek tipi dökülme büyük bir darbe alırdı .

3 ay yada 5 gün etkisi hakkında kanaat oluşturabilmek için yeterli değil hocam, sağlıklı bir analiz için daha uzun süre kullanılmalı.

Miracle
07.09.2016, 11:44
Bitkisel flavonlar kateşinler ve alkoloidler gibi organik bileşikler saçlı deride ki kollajen ve bağ dokuların tamirine yardımcı olduklarından uzun sürelerde etki yapmaktadır ancak iyileşme kalıcılık açısından daha tatminkardır.

hayal00
07.09.2016, 13:47
Kesinlikle içeriğinde ısırgan kökü ektrs. olmasaydı bahsettiğim ürünü uzun süre kullanacaktım.Kaşıntı neye alamet olabilir fikri olan var mı?

DoktorCan
07.09.2016, 18:23
Kesinlikle içeriğinde ısırgan kökü ektrs. olmasaydı bahsettiğim ürünü uzun süre kullanacaktım.Kaşıntı neye alamet olabilir fikri olan var mı?

Kaşıntı olması bence iyi birşey neden bıraktınız ? Uzun vadede etkisi olurdu.. Ne amaçla kullanıyordunuz ? Bir de tepe bölgenizin, özellikle de kaşınan bölgenin genel saç durumu nedir ?

Look_up
07.09.2016, 21:28
ürünün adını özelden yazabilrimisiniz ?

joker
08.09.2016, 09:42
Aslında en önemli etkisi hücre aktivatörü hücre yeniliyor bu etkeni gören organizma gençleşiyor. En büyük etkisi bu ama kılcal yapımıda artıyor haliyle bu etki nedeniyle ve kanladırma yapıyor deniliyor. Bu asıl etkisinin yanetkisi :)

Hücre yenileyici çeşitli kremler var aynı etkiyi görülebilir mi