PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Finasterid 5 yıllık etki grafiği yayınlandı !

Miracle
30.07.2014, 10:15
54

59. Amerikan dermatoloji toplantısında 5 yıllık finasteride kullanımı sonuçlarına ilişkin bir çalışmaya yer verildi resimde herşey çok açık ve anlaşılır bir sadelikte verilmiş. 5 yıllık süreçte çok iyi sonuç alanların %5 olması azda olsa etki alanların ve neredeyse hiç etki almayanların %30 lar üstünde olması açıkcası beni şok etti.

boras06
30.07.2014, 12:58
bence cok dogru..ornegi benim.sac cıkarmada cok zayıf.korumada etkili.Dutasterid onaylansa da onu kullansak.

xLs
30.07.2014, 19:00
bence cok dogru..ornegi benim.sac cıkarmada cok zayıf.korumada etkili.Dutasterid onaylansa da onu kullansak.

Yaş kaç ve ne kadar doz kullanıyorsunuz acaba?

Miracle
30.07.2014, 19:19
bence cok dogru..ornegi benim.sac cıkarmada cok zayıf.korumada etkili.Dutasterid onaylansa da onu kullansak. onayı bekleme dutas etkili zaten aslında dutasın esprisi daha fazla dht bloklaması ancak saçı sadece dht dökmüyor öyle olsaydı şu grafik tam tersi olurdu...

boras06
30.07.2014, 21:51
Yaş kaç ve ne kadar doz kullanıyorsunuz acaba?

27 yaş bazen 2 bazen 3 gunde 1 alıyorum 1mg proscar.korumak ıcın basarılı ama sac cıkma umudu ile başlamayın.

sabbah
14.09.2014, 14:55
güzel calısma yalnız finanstreid hayal kırıklıgı yasattı bu ne ya yıllarca kullan yahu su bilim adamları neden dht bloke ederki?? sac dibindeki resesptorlurei yok etse daha iyi olmazmı mesala herkes testesteron salgılıyor ama biz etkileniyoruz neden sacımızda dht ureten yada etkisini artıran reseptor var bu reseptıoleri yok edecek ilac daha mantıklı degilmi

piranha
14.09.2014, 15:06
güzel calısma yalnız finanstreid hayal kırıklıgı yasattı bu ne ya yıllarca kullan yahu su bilim adamları neden dht bloke ederki?? sac dibindeki resesptorlurei yok etse daha iyi olmazmı mesala herkes testesteron salgılıyor ama biz etkileniyoruz neden sacımızda dht ureten yada etkisini artıran reseptor var bu reseptıoleri yok edecek ilac daha mantıklı degilmi
İyi de o reseptörler de vücudun üretimi yabancı madde gibi gösterip yok edemezler ki

sabbah
14.09.2014, 15:20
keşke yapabilseler cok ayıp ediyolar bilim adamları :)

srkn2014
18.11.2015, 10:36
İyi de o reseptörler de vücudun üretimi yabancı madde gibi gösterip yok edemezler ki

Geçen ben de bunu düşündüm. Bir şekilde o reseptörleri kapatan ilaç yapmak daha mantıklı. Diğer ilaçlar hormonal dengeyi bozuyor yoksa. Miracle bunu düşünmüştür illa ki ?

Invincible
21.11.2015, 18:45
Geçen ben de bunu düşündüm. Bir şekilde o reseptörleri kapatan ilaç yapmak daha mantıklı. Diğer ilaçlar hormonal dengeyi bozuyor yoksa. Miracle bunu düşünmüştür illa ki ?

Bu iş reseptörlerle alakalı değil.

Halen saç dökülmesinin anatomisi çözülemedi. DHT'nin döktüğünü biliyoruz, son yıllarda dökülen bölgelerde PGD2 artış gösterdiğini biliyoruz. Bunlar sadece bildiklerimiz, buz dağının tamamnı daha göremedik. Görünmeyen birçok eksik kısım var.

Sadece DHT'den olsa finasteride sonuçları böyle olmazdı.

tosun.t
21.11.2015, 19:43
kalıtsal hasarlı genler var bunların etkisi çok bize düşen dht adam gibi yan etkisiz bir bloklama gerekli şu an en mantıklı şey bu ama bu finanstreid değil doğadaki çoğu bitki hala araştırlmadı yukarıdaki verilere bakarak kabak çekirdeği yağı daha etkili sanırım

xProSkill
22.11.2015, 03:40
kalıtsal hasarlı genler var bunların etkisi çok bize düşen dht adam gibi yan etkisiz bir bloklama gerekli şu an en mantıklı şey bu ama bu finanstreid değil doğadaki çoğu bitki hala araştırlmadı yukarıdaki verilere bakarak kabak çekirdeği yağı daha etkili sanırım

tosun hocam doğal olarak dhtyi nasıl baskılayabiliriz, finasta dht baskılıyor değil mi

tosun.t
22.11.2015, 10:09
gunde 400 mg yanı bır corba kasıgı kabak cekırdegı yagı ve selenyum omega 3 lokal callagen

pipsqueak
22.11.2015, 10:39
gunde 400 mg yanı bır corba kasıgı kabak cekırdegı yagı ve selenyum omega 3 lokal callagen

Bakınca ne işe yaradığına kabak çekirdeği yağının kesinlikle tedaviye eklenmesi gerektiği göze çarpıyor. Sağ olun.

Alıntı yaparak siteye aktarıyorum;
Kabak Çekirdeği Yağı Faydaları
Kabak çekirdeği yağının bilinen ve tıbben kanıtlanmış en önemli faydası iyi huylu prostat büyümesi (BPH) ile ilgilidir. Kabak çekirdeği yağı prostat büyümesini azaltma ya da önlemede faydalıdır. Yine prostat büyümesiyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek idrar yolları bozukluklarına karşı yararlıdır. Kabak çekirdeği yağında bulunan fitosterol ve karotenoit maddeleri erkeklerde BPH riskini düşürmektedir.

Kabak çekirdeği yağı Omega-6 ve Omega 9 gibi yağ asitleri açısından zengin olup, çinko, demir gibi mineraller ile A ve E vitaminleri ihtiva eder. Tüm bunlar hücre sağlığı açısından önemlidir ve kanser riskine karşı koruyucudur. Vitamin E hücre zarının okside olarak bozulmasını ve dolayısıyla kanserli hücre oluşumunu engeller.

Kalın bağırsak kanseri riskine karşı da etkilidir. Bağırsak kurdu düşürücü olarak da bilinir, bağırsakta bulunan tenyaların dökülmesini sağlar.Arginin adlı amimo asit sayesinde nitrik oksit oluşumu sağlayarak damarların esnek yapısını korumasına yardımcı olur, kalp ve ereksiyon problemlerine karşı dolaşım sistemini korur.

İçeriğindeki fosfor hem kemik oluşumu hem de böbrek fonksiyonlarının sağlıklı çalışması için faydalıdır. Fosfor aynı zamanda kemik erimesinin azalması ya da önlenmesi için de faydalıdır.

Doymamış yağ oranı yüksek olduğundan (> % 80) sağlık açısından kullanımı tavsiye edilir. İçeriğindeki fitosterol bir tür kimyasal maddedir ve belli miktarlarda alındığında kandaki kolesterol oranını düşürür. Bu kalp sağlığını koruyucu bir diğer faydasıdır.

kordinaryus
22.11.2015, 10:49
bu kabak cekirdegi yagi oral mi daha etkili yoksa lokal mi?

Muzdarip
22.11.2015, 11:51
bu kabak cekirdegi yagi oral mi daha etkili yoksa lokal mi?

Oral alin hocam. En basiti bir aktar yada büyük bir kuruyemisci o da olmazsa internette kilosu 25 tlye (daha pahalı görmedim) Kavrulmamış çiğ kabak çekirdeği alın. Evden çıkarken cebinize 1-2 avuç atın gunboyu yiyin. Kurutulmuş siyah üzüm de çok iyi çekirdekle beraber güzel gidiyor :) ikisi de doğal DHT blockerlar. Ayrıca soya ürünleri de olabilir ama ben hiç bir yerde bulamadım. Koreli bi musterimiz var gümrük işlerini yapıyoruz en sonunda gidip ondan istiyecem :)

Kazakcemil
22.11.2015, 14:55
Oral alin hocam. En basiti bir aktar yada büyük bir kuruyemisci o da olmazsa internette kilosu 25 tlye (daha pahalı görmedim) Kavrulmamış çiğ kabak çekirdeği alın. Evden çıkarken cebinize 1-2 avuç atın gunboyu yiyin. Kurutulmuş siyah üzüm de çok iyi çekirdekle beraber güzel gidiyor :) ikisi de doğal DHT blockerlar. Ayrıca soya ürünleri de olabilir ama ben hiç bir yerde bulamadım. Koreli bi musterimiz var gümrük işlerini yapıyoruz en sonunda gidip ondan istiyecem :)

İstenilen etkiyi alabilmek için yağını kullanmak gerekir hocam 400 mg.ı çekirdeğini yiyerek elde etmeniz mümkün değil geçen yıl tükettim her gün bir avuç yeşil çayla beraber,kaliteli ve doğal k.ç. yağının 100 ml.si 50 tl civarı,ama herkes kendi imkanlarıyla doğal ve daha ucuz elde edeceği yerler bulabilir tabii ki.
Soyayı da filiz olarak ve evde sütünü kendimiz yaparak kullanabiliriz.

Muzdarip
22.11.2015, 17:16
İstenilen etkiyi alabilmek için yağını kullanmak gerekir hocam 400 mg.ı çekirdeğini yiyerek elde etmeniz mümkün değil geçen yıl tükettim her gün bir avuç yeşil çayla beraber,kaliteli ve doğal k.ç. yağının 100 ml.si 50 tl civarı,ama herkes kendi imkanlarıyla doğal ve daha ucuz elde edeceği yerler bulabilir tabii ki.
Soyayı da filiz olarak ve evde sütünü kendimiz yaparak kullanabiliriz.

Siz benden daha tecrubelisiniz saygı duyuyorum. Onerebileceginiz bir yer var mıdır ve de bu yagi içecek miyiz? Dediginiz mg hesaplaması siyah üzüm için de geçerli mıdır? Soyayi nasıl kendimiz yapicaz onu da detaylandirabilir misiniz. Çok fena sorular soruyorum dimi :)

Kazakcemil
22.11.2015, 23:38
Siz benden daha tecrubelisiniz saygı duyuyorum. Onerebileceginiz bir yer var mıdır ve de bu yagi içecek miyiz? Dediginiz mg hesaplaması siyah üzüm için de geçerli mıdır? Soyayi nasıl kendimiz yapicaz onu da detaylandirabilir misiniz. Çok fena sorular soruyorum dimi :)

Soya sütü yapımı burada (https://www.youtube.com/watch?v=SEINTp9nUFg) anlatılıyor hocam.

talihsiz
18.01.2016, 04:05
Tiroid varsa soya ürünleri sıkıntı yapabilir tiroidde saç döküyor dikkat etmek lazım.

sorunvar
18.01.2016, 13:55
cuha cicegi yagı yüksek oranda östrojen içeriyormuş.lokal veya oral kullanımda saç için cok faydalı olabilir

blkgl
18.01.2016, 14:22
cuha cicegi yagı yüksek oranda östrojen içeriyormuş.lokal veya oral kullanımda saç için cok faydalı olabilir

östrojenin saç için faydalı olduğuna nasıl vardınız.

Muzdarip
18.01.2016, 14:32
östrojenin saç için faydalı olduğuna nasıl vardınız.

+1 +1 +1 +1 +1