PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 senelik proscar+minoxxil kullanımı tecrübelerim

emrebrk
05.06.2017, 22:34
2011 DEN BU zamana kadar proscar ve mınox kullanıyorum 5 e bolup proscarı ve hıc aksatmadım desem yeridir arkadaşlar sormak istediğiniz varsa yardımcı olurum yeni başlıyacak olanlar. yaşım 30 ve evlıyım yenı cocuk sahibi oldum sıkıntı yasamadan. fotoları da eklıyorum saçım normal biri gibi dökülme sorunu yaşamamış bir insan gibi suanda.

gunners37
06.06.2017, 08:50
hocam ilk basta tesekkürler böylesine uzun süre proscar kullanıpda buraya yazan olmadı. Direk sorulara gecelim öncelikle hala devam ediyormusunu ve etmeyi düşünüyor musunuz.... Ikinci 6 senedir hep mi 5 e böldünüz ? Yan etki olarak neler yasadınız ? Saclarınız 6 sene öncesine göre su anda nasıl

Barmen
06.06.2017, 10:53
Saclariniza kavustunuzmu

sennedersen
06.06.2017, 11:17
2011 DEN BU zamana kadar proscar ve mýnox kullanýyorum 5 e bolup proscarý ve hýc aksatmadým desem yeridir arkadaþlar sormak istediðiniz varsa yardýmcý olurum yeni baþlýyacak olanlar. yaþým 30 ve evlýyým yený cocuk sahibi oldum sýkýntý yasamadan. fotolarý da eklýyorum saçým normal biri gibi dökülme sorunu yaþamamýþ bir insan gibi suanda.
hocam mumkunse before after foto varsa gosterirseniz cok iyi olur. yan etki sorunu pek olmamis galiba sizde

ozan35
06.06.2017, 15:09
Sizin eski konunuzu ve fotoğraflarınızı hatırlıyorum sizin dökülmeniz pek genetik değil gibi. Baba tarafım kel yazmışsınız sanırım ama belki anne tarafına çekmiş olabilirsiniz.

emrebrk
06.06.2017, 15:50
devam edıyorum ama bu sıteye her gırdıgımde psıkolojık olarak etkılenıyorum hep 5 e böldum evet saclarım suan hıc dokulmemıs bırı gıbı oldu sadece mevsımsel dokulmeler yasıyorum acık bı yer yok sadece cok hafıf tepe o da bellı olmuyor. yan etkı olarak sabah ereksıyonları nadır bıraz da unutkanlık baska bısey yasamadım. bırakmak ıstıyorum ama yerıne koyacak bısey bulamadım onerı var mı

emrebrk
06.06.2017, 15:52
saclarım cok ıyı durumda nazar degmesın ben erken davrandım dokulmemi piyasa urunlerıyle bıraz yavaslattım artık onlar ıse yaramayınca mın+proscarla durdurdum

emrebrk
06.06.2017, 15:58
https://hizliresim.com/vpoQrr
https://hizliresim.com/pWYm1J
https://hizliresim.com/RP6bMZ
resımler bunlar arkadaslar ben hıc duzenı bozmadım bunca yıldır tedavımı hıc aksatmadım toplasan bır ayı gecmez sadece cocuk yaparken 2 ay bıraktım proscarı arkadasım kesınlıkle ggenetık durumum cunku doktora da gıttım baslamadan once o da oyle soyledı anne tarafına cekme gıbı durumum yok babamın kopyasıyım:) saclarım ınce tellı ve kumral cok sık degıl ama seyrekte degıl dokulmem yaz ayları dısında normal ınsan dokulmesı gıbı

emrebrk
06.06.2017, 15:59
https://hizliresim.com/N1b9yk

emrebrk
06.06.2017, 16:02
buraya bakınca yıne psıkolojık olarak etkılendım doktora gıdıp testlerı yaptırcam valla :mad:

emrebrk
06.06.2017, 19:38
buda eskı resım tepe görunmuyor ama yanlara göre seyreklıgı farkedebilirsiniz
https://i.hizliresim.com/29QNYO.jpg

sennedersen
06.06.2017, 21:09
buda eský resým tepe görunmuyor ama yanlara göre seyreklýgý farkedebilirsiniz
https://i.hizliresim.com/29QNYO.jpg
sadece tepede homojen seyrelme olmus aga da sakaklardan saclar cilizlasarak incelir ve buyumez hale gelir seninki farkli benim ilk dokulmede senin gibi olmustu stressten minoxla yuzde ellisini kurtarmistim . Benim cevremde yasli insanlardan nrw7 seviyelerinde felan kimse yok 70 yasinda bile olsa ama otuzlu yaslarda,ve istanbulda,yasayan tum erkeklerin saci dokuldu. Inanilmzz gur saglikli saclari var dedigim kisilerin bike. babam,ve amcalarim hepsi ergenlikteki gibi gur saclari var 50 li yaslardalar ama yegenleri nerseyse hepsi kellesti dayilar baba tarafi kel degilse sac dokulmesi olmuyo diye birsey yok ben stressli ve istanbul gibi sehirde dogup buyuyen akrabalarima genclere,bakiyorum yuzde doksan sac sokylmesi var 16017yaslarinda cocuklarin sakaklar seyrelmis.Beslenme stress dogadan uzak yasam hobagisiklik sistemimiz zayiflatiyo bence ve bircok gastalik ve sac dokulmesini cok erken yaslara cekiyor. Bizden sonraki jenerasyon cok daha sagkiksiz olacak

jackal52
06.06.2017, 21:28
sadece tepede homojen seyrelme olmus aga da sakaklardan saclar cilizlasarak incelir ve buyumez hale gelir seninki farkli benim ilk dokulmede senin gibi olmustu stressten minoxla yuzde ellisini kurtarmistim . Benim cevremde yasli insanlardan nrw7 seviyelerinde felan kimse yok 70 yasinda bile olsa ama otuzlu yaslarda,ve istanbulda,yasayan tum erkeklerin saci dokuldu. Inanilmzz gur saglikli saclari var dedigim kisilerin bike. babam,ve amcalarim hepsi ergenlikteki gibi gur saclari var 50 li yaslardalar ama yegenleri nerseyse hepsi kellesti dayilar baba tarafi kel degilse sac dokulmesi olmuyo diye birsey yok ben stressli ve istanbul gibi sehirde dogup buyuyen akrabalarima genclere,bakiyorum yuzde doksan sac sokylmesi var 16017yaslarinda cocuklarin sakaklar seyrelmis.Beslenme stress dogadan uzak yasam hobagisiklik sistemimiz zayiflatiyo bence ve bircok gastalik ve sac dokulmesini cok erken yaslara cekiyor. Bizden sonraki jenerasyon cok daha sagkiksiz olacak
Kaçınılmaz son hocam insanoğlu için gdo lu gıdalar insanoğlu kendi sonunu hazırlıyor

jackal52
06.06.2017, 21:40
Abi minoxtan ötürü döngüye girdiğin ya da doz azalttığın zamanlar oldu mu mesela şuan saçlarının maşallahı var sabah akşammı kullanıyorsun minoxu?

emrebrk
07.06.2017, 00:14
Abi minoxtan ötürü döngüye girdiğin ya da doz azalttığın zamanlar oldu mu mesela şuan saçlarının maşallahı var sabah akşammı kullanıyorsun minoxu?

Ben hep sabah akşam kullandım arada unuttugum zaman tek bı kac aydır ayın son 5 gunu falan kullanmıyorum vucut bı rahqtlasın dıye

emrebrk
07.06.2017, 00:16
Döngü.mü bilmem ama yazın artıyor dökülme o zamanda bıotın falan takvıyesi yapıyorum genetik dökulme tek tıp olcak dıye bırsey yok arkadaslar bazısının önler hıc dokulmez arka komple kabaklaşır benımde oyle sanırsam önler sağlam hep

ozan35
07.06.2017, 00:57
İki yıkama arasındaki geçen süreniz kaç gün? dökülmeniz gün içi ve yıkama dahil kaç tel?(tahmini olarak)

emrebrk
07.06.2017, 01:48
İki yıkama derken gün aşırı yıkıyorum kışın yazın hergün sinüzitim olduğundan kışın çok hasta oluyorum hergün yıkayamıyorum dökülmeyi tel tel saymayı yıllar önce bıraktım saymak imkansız malesef ama yazın çok onu biliyorum sürerken bile birsürü geliyor elime kışın topluyor ama

Tıbbiyeli
07.06.2017, 02:00
dökülme şeklinin önlerden olmaması çok iyi bi şans proscar arkayı halleder zaten.Kişiden kişiye fark eder klişesini boşuna söylemiyoruz,bence gayet güzel bi başarı öyküsü bunca zaman sonunda hala güzel saçın var mı var,olay bitmiştir.
Ben 2.5 senedir finasterid kullanıyorum ama bende böyle olmadı mesela önler açılıyodu , hiç kullanmasam muhtemelen daha kötü olacaktım ama şu an için de güzel saçlarım yok maalesef.Şekil vermek falan hak getire,saç özürlü bi şekilde yaşamaya devam ediyorum finasteride rağmen :)

emrebrk
07.06.2017, 02:05
Aynen önlerden şanslıyım nazar değmesin bende işe yarıyor 2 gün sonrada doktora gideceğim vucuduma hasar vermısmı dıye bakalım ne diyecek onu da paylaşırım

denixex
07.06.2017, 08:22
dökülme şeklinin önlerden olmaması çok iyi bi şans proscar arkayı halleder zaten.Kişiden kişiye fark eder klişesini boşuna söylemiyoruz,bence gayet güzel bi başarı öyküsü bunca zaman sonunda hala güzel saçın var mı var,olay bitmiştir.
Ben 2.5 senedir finasterid kullanıyorum ama bende böyle olmadı mesela önler açılıyodu , hiç kullanmasam muhtemelen daha kötü olacaktım ama şu an için de güzel saçlarım yok maalesef.Şekil vermek falan hak getire,saç özürlü bi şekilde yaşamaya devam ediyorum finasteride rağmen :)

hocam finasterid ön bölge ve şakakları bozuyor bir işe yaramıyor diyorlar doğru mu ? tepe bölgesinde dahaetkili imiş , şakak ve ön bölgede işe yarayan ne var ?

Feridun
07.06.2017, 09:20
hocam finasterid ön bölge ve şakakları bozuyor bir işe yaramıyor diyorlar doğru mu ? tepe bölgesinde dahaetkili imiş , şakak ve ön bölgede işe yarayan ne var ?
Ön ve şakak bölgesi için ketoral/azalderm/acnelyse kombinasyonu veya minoxille tüy çıkartabilirsin ama bunlar kendi saçın gibi dönüşemiyor pek maalesef ama o bölge tam dökülmemişse seyreklikleri kapatır en azından

denixex
07.06.2017, 10:05
Ön ve şakak bölgesi için ketoral/azalderm/acnelyse kombinasyonu veya minoxille tüy çıkartabilirsin ama bunlar kendi saçın gibi dönüşemiyor pek maalesef ama o bölge tam dökülmemişse seyreklikleri kapatır en azından

hocam valla ön bölge ve şakaklar baya açıldı boşaldılar yani baya , o bölgelerden saç çıkarmak çok mu zor sadece tüy mü çıkar
:( minox kullanıyorum bayadır ama saç çıkaramadım hiç
http://i.hizliresim.com/Ja94vo.png

Feridun
07.06.2017, 11:36
hocam valla ön bölge ve şakaklar baya açıldı boşaldılar yani baya , o bölgelerden saç çıkarmak çok mu zor sadece tüy mü çıkar
:( minox kullanıyorum bayadır ama saç çıkaramadım hiç
http://i.hizliresim.com/Ja94vo.png
Senin durum cok kotu degil incelmis sacların var yanlarda ketoral/azalderm/acnelyse bunu her bir sakaga mercimek tanesi kadar olacak sekilde haftada 3 sür örn pzt ketoral salı azalderm carsamba acnelyse seklinde tek bir krem alacam diyorsan haftada 2-3 defa sur tuylenme baslasın minoxil kalınlaştırır cıkanlari sansina da bagli

kel-alaka
07.06.2017, 12:28
emrebrk 6 yıl minox kullandın vucudun diğer yerlerınde kıllarda artış oldumu ?

denixex
07.06.2017, 12:32
Senin durum cok kotu degil incelmis sacların var yanlarda ketoral/azalderm/acnelyse bunu her bir sakaga mercimek tanesi kadar olacak sekilde haftada 3 sür örn pzt ketoral salı azalderm carsamba acnelyse seklinde tek bir krem alacam diyorsan haftada 2-3 defa sur tuylenme baslasın minoxil kalınlaştırır cıkanlari sansina da bagli

azalderm/acnelyse bu iki kremin üretimi kaldırıldı falan diyorlardı hocam eczanelerde bulunmuyor diyorlardı , siz nerelerden temin ediyorsunuz ?

Feridun
07.06.2017, 13:05
Ben kendimde denemedim hocam :o suan aktif bir tedavi uygulamıyorum ama forumdaki önerilen şeklinde bahsettim sıra muadillerine bakın Tretinoin birinde öbürünün azaleik asit etken maddeleri TRETIN 30 GR KREM bu acnelyse kremin muadili SKİNOREN % 20 30 GR KREM bu da azaldermin muadili bulamazsanız bu kremlerde olur aynı etken maddeleri piyasada olması lazım bunların

Violator
07.06.2017, 13:43
emrebrk 6 yıl minox kullandın vucudun diğer yerlerınde kıllarda artış oldumu ?

5 yıldır minoxil kullanıyorum bariz şekilde vucudumun diğer yerlerinde kıllar çıktı diyebilirim. Örn. parmaklarımın üst kısmında çıkan kılları her hafta makina ile alıyorum. Minoxil = Wolf man.

emrebrk
07.06.2017, 15:26

benım on ve şakaklarda sıkıntı yok yaratmadı da.

emrebrk
07.06.2017, 15:28
olmadı normal seyrınde kıllanma yapacagını sanmıyorum vucutta

emrebrk
07.06.2017, 15:30
5 yıldır minoxil kullanıyorum bariz şekilde vucudumun diğer yerlerinde kıllar çıktı diyebilirim. Örn. parmaklarıma üst kısmında çıkan kılları her hafta makina ile alıyorum. Minoxil = Wolf man.

kaç yasında basladın hocam sen yasın onemı var ergenlıkte basladıysan olacagı vardı ona yordun dıyebılırız cunku bende hıc etkılemedı eskıden nasılsa oyle kıllar cok kıllı bırı degılım aten

dht58
08.06.2017, 01:16
Yaklasik 5 yildir aralar vererek minoxil kullaniyorum yok hocam yasin bi onemi yok bende 2-3 ay surekli minoxil kullaniyorum parmaktaki kollarimdaki killarim baya siyahlasiyor daha sonra 10 ara veriyorim minoxa ve 2 hafta sonrada killarimin eski haline geldigini goruyorum ve yine 2-3 ay ara vermeden kullaniyorum tekrar siyahlasiyor killar ve tekrar ara veriyorum yine eski haline geliyor killar..

emrebrk
08.06.2017, 02:16
enteresanmış demmkı kımseyye bakmamak lazım herkez yan etkiyi yaşayıp görcek

Violator
08.06.2017, 12:42
kaç yasında basladın hocam sen yasın onemı var ergenlıkte basladıysan olacagı vardı ona yordun dıyebılırız cunku bende hıc etkılemedı eskıden nasılsa oyle kıllar cok kıllı bırı degılım aten
Yaşım 28. Minoxilin diğer yerlerde çıkardığı kılları sorun etmeyin. Haftada 20 dk ayırıp makineyle, makasla temizlik yapabilirsiniz. Gerçekten saçınıza faydası oluyor mu ona odaklanın.

sennedersen
08.06.2017, 12:57
arkadas finas ile kullandigi icin minox killarda buyume yapmamis olabilir. Sisteme karistigi icin killarda kalinlasma gurlesme olabilir. Herkesin vucudu ayni degil sonucta kimimiz az killi kimimiz cok. Ayda iki uc kutu bitirdigim donemler oldu minoxta killanma durumu yasamadim ben mesela ilk kullandigim yillarda asiri kullaniraam carpinti yapiyodu. Arak ve pak dorou iran mali minoxlar da kullandim forte turk markasinida kullandim uzun yillar . Saclarimi inanilmaz kalinlastirip sakaklarda bile sacim cikmisti. Sonraki yillarda,minoxtan cok,verim alamadim. turk mali kullandim agirlikli belkide toz formunu alip kendimiz taze haIrlarsak daha faydali olacagi kanaatindeyim. Aylarca alkol icinde bekleyen ilacin taze ve,bozulmadigini kim soylebilir ki. yuzde yuz yerine belkide yuzde 40 _50 verim alabiliyoruz. Turkiyede,malesef taze saf kimyasallari kisisel olarak temin edemiyoruz.,Gumruk isleri yuzunden tam bir sacmalik lanet olsun

Eleanor
08.06.2017, 22:17
Vucudu bilmem ama yüzde acaip tüy yapıyo hemde cok fazla