PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Minoxil Dutasterid Losyon/Krem Kullananlara Tavsiye

Miracle
13.10.2014, 14:04
Merhaba arkadaşlar. Minoxil ile birlikte Dutasterid kullanan arkadaşlarımız olduğu gibi çeşitli sebeplerle sadece dutasterid losyon kullanan arkadaşlarımızda var. Bu tedavi çok güçlü ve yanet kileri az bir tedavi olarak elimizde güçlü bir silah. Ancak gerek topikal gereksede oral olarak kullanılan dutasterid etki mekanizması gereği en fazla(önerilen dozda) %90 dht inhine etmekte diğer androjenlere karşı herhangi bir koruma sağlayamamaktadır.

Özellikle oral dutasterid kullanan arkadaşlar başta olmak üzere vücutlarında dutasteride karşı reaksiyon olarak yükselen dht dışı androjenlere karşı savunmasız kalmaktadırlar. Bu tedavi sürecinde hemen bunun etkisi ortaya çıkmasada uzun vade de kesinlikle ortaya çıkacaktır. Bir süre sonra gelişmenin durduğunu ya da hafifçe geriye gittiğini göreceksiniz. Bu nedenle diğer androjenlere karşı günde en az bir kere antiandrojen losyon kullanmanızı bununla uğraşamam diyenlere de en azından ketakonazol izokonazol vb krem formunda antiandrojen kullanmalarını öneriyorum. Emeklerinizin boşa gitmemesi dileklerimle.

anl
13.10.2014, 15:45
Bu sebeple aldactone + dutas yaptim . Matikli degil mi sizce de üstad. Diane + dutas mı yapsaydim yoksa ..?

Miracle
13.10.2014, 16:52
Bu sebeple aldactone + dutas yaptim . Matikli degil mi sizce de üstad. Diane + dutas mı yapsaydim yoksa ..? İyi düşünmüşsün bu amaçla yaptuysan isabet. Her ikisinden biride olur devam.

Miracle
15.10.2014, 16:29
Belli süre gündemde kalsın

BnymN
15.10.2014, 22:19
miracle losyon yaninda dutasterid losyon(150mlelseve+15avodart)kullanıyorum.Memnunum .

LahmacuN
16.10.2014, 11:34
Bugün eczaneye uğradığımda Avodartın yanında Dutapros diye bir kutu gördüm. Üzerinde dutasteride yazıyordu. Eve gidince internetten baktım. 0,5 mg dutasteride içeriyor. İçeriği Avodartla aynı. 30 tane kapsül var. Fiyatı da aynı, 30 lira.

yunusso
01.11.2014, 19:47
Merhaba arkadaşlar. Minoxil ile birlikte Dutasterid kullanan arkadaşlarımız olduğu gibi çeşitli sebeplerle sadece dutasterid losyon kullanan arkadaşlarımızda var. Bu tedavi çok güçlü ve yanet kileri az bir tedavi olarak elimizde güçlü bir silah. Ancak gerek topikal gereksede oral olarak kullanılan dutasterid etki mekanizması gereği en fazla(önerilen dozda) %90 dht inhine etmekte diğer androjenlere karşı herhangi bir koruma sağlayamamaktadır.

Özellikle oral dutasterid kullanan arkadaşlar başta olmak üzere vücutlarında dutasteride karşı reaksiyon olarak yükselen dht dışı androjenlere karşı savunmasız kalmaktadırlar. Bu tedavi sürecinde hemen bunun etkisi ortaya çıkmasada uzun vade de kesinlikle ortaya çıkacaktır. Bir süre sonra gelişmenin durduğunu ya da hafifçe geriye gittiğini göreceksiniz. Bu nedenle diğer androjenlere karşı günde en az bir kere antiandrojen losyon kullanmanızı bununla uğraşamam diyenlere de en azından ketakonazol izokonazol vb krem formunda antiandrojen kullanmalarını öneriyorum. Emeklerinizin boşa gitmemesi dileklerimle.

miracle üstad, eczanelerde miconazole ararken bulamayıp antiandrojen etkisinden ötürü izokonazol içeren bir krem satın aldım. kullanmaya da başladım. ancak geçen gün prospektüsüne göz attığımda etkileri arasında damar büzücü etkinin de bulunduğunu gördüm. şimdi kafam karıştı. minoxu damar genişletici olarak kullanıyoruz, aynı anda damar büzücü bir etkeni de kullanıyoruz. bana bir çelişki var gibi geldi. yorumunuzu merak ediyorum. bu arada bu tespit izokonazol için geçerlidir, ketokonazol ve miconazol gibi etkenlerin endikasyonlarını tam olarak bilmiyorum.

Miracle
01.11.2014, 20:03
miracle üstad, eczanelerde miconazole ararken bulamayıp antiandrojen etkisinden ötürü izokonazol içeren bir krem satın aldım. kullanmaya da başladım. ancak geçen gün prospektüsüne göz attığımda etkileri arasında damar büzücü etkinin de bulunduğunu gördüm. şimdi kafam karıştı. minoxu damar genişletici olarak kullanıyoruz, aynı anda damar büzücü bir etkeni de kullanıyoruz. bana bir çelişki var gibi geldi. yorumunuzu merak ediyorum. bu arada bu tespit izokonazol için geçerlidir, ketokonazol ve miconazol gibi etkenlerin endikasyonlarını tam olarak bilmiyorum. Minoxil damar açıcı etkisi saç çıkarmasındaki sebeplerinden biri olsada asıl faktör tam olarak açıklanamamıştır. Damar büzme etkisi negatif etkilese idi saçlarda olumlu etki olmazdı demekki bu önemsiz düzeylerde. Aynı anda kullanmamayı deneyebilirsiniz.

piranha
01.11.2014, 22:09
az önce kremini hazırladım 10-12gram ket içine 3 tablet aldactone 1 dut jel