PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dutasterid + proscar ( hergün biri )

eplerenon
17.10.2014, 22:44
herkese merhaba arkadaşlar. yaklaşık 3 aydır miracle losyon 2,5 aydır da minox+dut kullanıyorum. esas problemim şakaklarda daha önce sadece finasterdi 10 ay kullandım çok fayda sağladığım söylenemez. minoxu yaklaşık 18 aydır kullanıyorum ilk kullandığım günden baya gerideyim. artık son silahı kullanma vakti geldi diye düşünüyorum. bir iki ay bir gün proscar bir gün avodart şeklinde kullanacağım saçlarımda kalite artışı,dökülmede azalma olursa gelişmeleri burdan aktaracağım. Şayet iyi giderse 5-6 ay kullanıp 2-3 ay ara vererek bir kaç yıl kullanmayı düşünüyorum. öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

BnymN
17.10.2014, 23:02
3 aydir miracle losyon kullanıyorum demişsiniz.Hiçmi şakakta saç çıkışları olmadı ? Dökülmeniz ne kadardir var ?

eplerenon
17.10.2014, 23:26
3 aydır kullanıyorum evet bazı çıkışlar var gözlemliyorum ama saç olmadılar sabit kaldılar. bu ay dozu artırdım 100 ml elseve içine 1 divina 1 diana 2 aldaktone 1 zyrtec damla koydum umarım saç haline getirir onları. ancak oral de desteklenmeli diye düşünüyorum bu yüzden gözlemleyeceğim . saç dökülmem 18-19 yaşımdan beri var . yaş 24 sayılır

payitaht
17.10.2014, 23:29
Hocam bence hiç bulaşma bu haplara,,, bu losyonların hepsini,,günde 2 sefer aksatmadan ve gerekirse dozajları arttırmak bence tehlikeli ve yan etkili haplardan daha etkili ve daha güvenli,daha az yan etkilidir..!!!

eplerenon
17.10.2014, 23:35
yaklaşık 18-19 aydır topikal tedavi uyguluyorum bu süre içinde olanları bile korumada yetersiz kaldı topikal tedavi. dht reseptörleri hücre sitoplazmasında bulunuyor yani kullandığımız topikal ilaçların hücre zarından geçişi çok iyi olmayabilir ( sadece benim varsayımım, hata olabilir) 3 aydır kullandığım tedaviler fayda etmiş olsaydı en azından dökülme azalmalıydı diye düşünüyorum. hergün onlarca saçımın dökülmesi iyice canımı sıkmaya başladı. artık gözümü kararttım . zaten 2- 3 ay kullanımla öyle kalıcı yanetki olacağını düşünmüyorum açıkçası. ama önemli bir yanetki görürsem eğer hemen keserim tedaviyi. ancak önemli bir yanetki görmeyene kadar kullanmaya karar verdim. zira bir yıl sonra çok geç kalmış olabilirim.

payitaht
17.10.2014, 23:46
o son 18-19 aydır kullandığın topikal tedavileri bizde çok kullandık,,çok az etki aldık,,,ama son 3 ayda kullandığın topikal tedaviler ayrı bir klasmanda,,bence dozajları arttırarak biraz daha devam etmelisin,,zira oral kullanacağın haplar bile 6 aydan önce sonuç vermeyecek çünkü...Nitekim saç ekiminde bile asıl patlma 6 ay ile 1 sene arasında oluyor...
Eğer az ama devamlı bir ilerleme varsa bu makuldür...Her geçen hafta veya ay süreç geriye gitmiyorsa,,hatta yerindede saymayıp azda olsa sürekli azar azar ileri gidiyorsa bu bile çok önemli bence,,,Çünkü hem saçları korumak hemde azda olsa ilerlemek önemli bir süreçtir...Nitekim hiçbir tedavide birden kafada saç fışkırmaz....!!!!

eplerenon
17.10.2014, 23:49
bu arada miracle losyon ve min+ dut biotin günde 10mg, haftada 2-3 gün konazol şampuan ve haftada 2-3 gün dermaroller kullanmaya devam edeceğim. miracle losyonu günde 2 defa min+dut 1 defa kullanıyordum öyle devam edeceğim. ek olarak proscar + dutasteride rağmen dökülme bir ay içinde durmazsa tüm tedavilere ara vereceğim

eplerenon
17.10.2014, 23:54
o son 18-19 aydır kullandığın topikal tedavileri bizde çok kullandık,,çok az etki aldık,,,ama son 3 ayda kullandığın topikal tedaviler ayrı bir klasmanda,,bence dozajları arttırarak biraz daha devam etmelisin,,zira oral kullanacağın haplar bile 6 aydan önce sonuç vermeyecek çünkü...Nitekim saç ekiminde bile asıl patlma 6 ay ile 1 sene arasında oluyor...
Eğer az ama devamlı bir ilerleme varsa bu makuldür...Her geçen hafta veya ay süreç geriye gitmiyorsa,,hatta yerindede saymayıp azda olsa sürekli azar azar ileri gidiyorsa bu bile çok önemli bence,,,Çünkü hem saçları korumak hemde azda olsa ilerlemek önemli bir süreçtir...Nitekim hiçbir tedavide birden kafada saç fışkırmaz....!!!!
hocam değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim kesinlikle haklısınız. her zaman benim de önceliğim topikal tedavi oldu ama öyle zamanlar oluyor ki artık ne olacaksa olsun diyorsun. işte orda belki seni bu dertten kurtaracak bir ilaç var ve sen onu kullanmıyorsun bu psikoloji çok kötü. o yüzden denemeden bilemeyiz. dutas kullanan arkadaşlarn vardı forumda hiç ciddi yanetki gören olmadı . bir şans vermekte fayda var diye düşünüyorum

Ozgur85
18.10.2014, 07:17
Isırgan losyonunu bir deneyin. Bende dökülmeyi hemen kesti. Çok sayıda memnun kişi var. Etkili.

payitaht
18.10.2014, 12:35
Eğer ısırgan losyonu dökülmeye kullanan kişide şak diye etki ediyorsa,,,Aynı kişi losyonları demek ki losyonları kullansa hem şak şak şak,,hem de tak tak tak diye etki edecek :)

eplerenon
21.11.2014, 20:47
arkadaşlar 35 gündür dutas 0,5 mg kullanıyorum. saçlarımdaki yağlanma ve dökülme azaldı. dökülme günlük 15-20 tel civarında . şimdilik iyi gidiyor yanetki olmadı çok şükür. foto çekiyorum beklediğim patlama olursa hepsini ay ay yüklemeyi düşünüyorum

NoMore
21.11.2014, 20:51
arkadaşlar 35 gündür dutas 0,5 mg kullanıyorum. saçlarımdaki yağlanma ve dökülme azaldı. dökülme günlük 15-20 tel civarında . şimdilik iyi gidiyor yanetki olmadı çok şükür. foto çekiyorum beklediğim patlama olursa hepsini ay ay yüklemeyi düşünüyorum
hocam bünyeniz nasıl ? spor yapıyor musunuz ? vücuttaki tüy durumu vs ?

eplerenon
21.11.2014, 21:03
daha önce de 10 ay finasteride kullanmıştım çok etkili olmamıştı yanetki de görmemiştim. swpor yapamıyorum malum hastaneden çok yorgun geliyorum sadece uyuyabiliyorum boş vakitlerimde :) çok kıllı değilimdir :)

Reincarnated
22.03.2015, 10:35
Son durum ne? devam mı dutasteride?

eplerenon
22.03.2015, 14:24
Son durum ne? devam mı dutasteride?

dutasteride devam ediyorum. etkilerini merak edenler için ; ilk 1 ay çok iyi gelmişti dökülmem neredeyse yoktu. sonra 3-4. ay arasında minox ve miracle losyonu bırakırm yaklaşık 20 gün sonra şiddetli dökülmem oldu kazanımlarım neredeyse bir haftada gitti. şu anda dökülmem günde 20-25 tel civarı. 5. ayım bitmek üzere. şakaklarda saçımı kısa kesince çıkmakta olan saçlar gördüm. biraz ümit verdi bu açıkçası. en az bir ay daha kullanıp ona göre hareket edeceğim. zaten 6. ay civarı ilk etki görülüyor. yan etki konusuna gelecek olursak ; çok şükür önemli bir yanetki olmadı istekte azalma vs. sadece sabah ereksiyonları pek olmuyor artık ama o kadarı da olur heralde :)

salvatore20
22.03.2015, 16:23
dutasteride devam ediyorum. etkilerini merak edenler için ; ilk 1 ay çok iyi gelmişti dökülmem neredeyse yoktu. sonra 3-4. ay arasında minox ve miracle losyonu bırakırm yaklaşık 20 gün sonra şiddetli dökülmem oldu kazanımlarım neredeyse bir haftada gitti. şu anda dökülmem günde 20-25 tel civarı. 5. ayım bitmek üzere. şakaklarda saçımı kısa kesince çıkmakta olan saçlar gördüm. biraz ümit verdi bu açıkçası. en az bir ay daha kullanıp ona göre hareket edeceğim. zaten 6. ay civarı ilk etki görülüyor. yan etki konusuna gelecek olursak ; çok şükür önemli bir yanetki olmadı istekte azalma vs. sadece sabah ereksiyonları pek olmuyor artık ama o kadarı da olur heralde :)

Zaten baska yanetkide kalmamis dostum jinekomasti hariç 6 aya girdiğini söylüyorsun dewam et 6.aydan sonra basliyor zaten etki gostermeye

salvatore20
22.03.2015, 16:23

Zaten baska yanetkide kalmamis dostum jinekomasti hariç 6 aya girdiğini söylüyorsun dewam et 6.aydan sonra basliyor zaten etki gostermeye

eplerenon
27.03.2015, 12:20

salvatore hocam sizin oral aldığınız ilaçlar dutastan çok daha etkili. sizde gelişmeler nasıl oldu?

tosun.t
27.03.2015, 17:16
oral dutas kanser rıskı cok buyuk son arastırmalara bakınız lın atım konu hakkında prostat olmadan kullanımı kotu

eplerenon
19.04.2015, 10:50
oral dutas kanser rıskı cok buyuk son arastırmalara bakınız lın atım konu hakkında prostat olmadan kullanımı kotu

link verebilir misiniz hocam?

anl
19.04.2015, 11:09

her zaman söylemişimdir. Seninle çok bi dialoğumuz olmadı ama, Bu forumun bombası sensin. Allah yardımcın olsun dostum inşallah fazlasıyla olumlu sonuç alırsın

salvatore20
19.04.2015, 13:40
salvatore hocam sizin oral aldığınız ilaçlar dutastan çok daha etkili. sizde gelişmeler nasıl oldu?

Dostum benim 1 sene oldu bu ilaçları kullanali aman jinekomastiye dikkat et derim. 6. Aydan sonra etkisini gorceksin eger 3 ve 4. Aylarda yaglanma azaldiysa etki ediyp demektir. Dostum benim durumumda aciklik falan kalmadi sac cikisi epey oldu.

salvatore20
19.04.2015, 13:41
her zaman söylemişimdir. Seninle çok bi dialoğumuz olmadı ama, Bu forumun bombası sensin. Allah yardımcın olsun dostum inşallah fazlasıyla olumlu sonuç alırsın

Fazlasiyla sonuc aldim dostum zaten şükürler olsun ki. Teşekkür ederim dostum Allah seninde yardimcin olsun

salvatore20
19.04.2015, 13:44
Detayli sorulariniz olcaksa özelden ulasabilirsiniz arkadaşlar pek giremiyorum foruma

Invincible
19.04.2015, 17:36
Detayli sorulariniz olcaksa özelden ulasabilirsiniz arkadaşlar pek giremiyorum foruma

Şu an tam olarak ne kullanıyorsun? ha bir de öncesi sonrası foto atarsan daha iyi olur

eplerenon
19.04.2015, 17:38

yanetki durumunuz ve saçınızdaki değişiklikler ay ay nasıl gelişti acaba?

uzman
19.04.2015, 22:13

Dostum bir foto koysan iyi olur. Merak ediyoruz tabi.biz gecen sene miracle losyona başlarken sen de oral olarak baslamistin.ama jinekomastiye dikkat edin.genel olarak herkes icin söylüyorum.meme dokusu büyüdüğü zaman istedigin kadar spor yap cok azalma olmuyor. Sadece o bölgedeki kaslar daha sıkılaşır.finasterid kullananlarda dikkat etsin.bende cok cok az oldu diyebilirim.dikkat çekecek gibi degil ancak ben kullandığından dolayi onun yaptigini düşündüm.tabi simdi kullanmıyorum.

Miracle
20.04.2015, 11:01
Salvatore nasıl son durumun devam ediyor musun ? etkileri nasıl oldu ?

salvatore20
20.04.2015, 11:23
Şu an tam olarak ne kullanıyorsun? ha bir de öncesi sonrası foto atarsan daha iyi olur

Şu an tam olarak aldactone 100 mg ve diane kullanıyorum azalttim ilaçları

salvatore20
20.04.2015, 11:28
yanetki durumunuz ve saçınızdaki değişiklikler ay ay nasıl gelişti acaba?

Dostum yanetkiler jinekomasti oluyo novaldex kullanıcam onun icin bide vücuda gidicem novaldex kullanmak sart bu ilaclari kullaniyosaniz. Sabahlari ereksiyon olmuyo, cinsel istek azalıyor, menide azalma oluyo dostum. Bunlar yanetkileri. ama su an ki yanetkiler cinsel istekte azalma dışında bide jine var baskada sıkıntı yok. etkisi dostum ilk 3-4 ayda saclarimda yaglanma kalmadı, saclarim daha hizli uzamaya basladi kalinlasmaya basladilar, ama etkisi 6.aydan itibaren başladı tam olarak

salvatore20
20.04.2015, 11:30
Dostum bir foto koysan iyi olur. Merak ediyoruz tabi.biz gecen sene miracle losyona başlarken sen de oral olarak baslamistin.ama jinekomastiye dikkat edin.genel olarak herkes icin söylüyorum.meme dokusu büyüdüğü zaman istedigin kadar spor yap cok azalma olmuyor. Sadece o bölgedeki kaslar daha sıkılaşır.finasterid kullananlarda dikkat etsin.bende cok cok az oldu diyebilirim.dikkat çekecek gibi degil ancak ben kullandığından dolayi onun yaptigini düşündüm.tabi simdi kullanmıyorum.

Dostum foto koycam fotolar eski telde kaldı. Jinekomasti dedigin gibi oldu. Novaldex kullansaydim olmazdi. Simdi novaldexe başlayıp vucuda gidicem bakalim düzelecek mi. Düzelir diyorlar inş duzelir

salvatore20
20.04.2015, 11:32
Salvatore nasıl son durumun devam ediyor musun ? etkileri nasıl oldu ?

Devam ediyorum miracle hocam ama azalttim ilaçları. Yan etki olarak bir jine var onu da nasil yapcaz novaldexle falan bi şekil duzeltcez artik.

Miracle
20.04.2015, 11:32
Devam ediyorum miracle hocam ama azalttim ilaçları. Yan etki olarak bir jine var onu da nasil yapcaz novaldexle falan bi şekil duzeltcez artik.Saçın nasıl oldu pekiÖncesi sonrası resim alabildin mi ?

salvatore20
20.04.2015, 11:57
Saçın nasıl oldu pekiÖncesi sonrası resim alabildin mi ?

Aldım miracle Hocam eski telde eski teli bulamiyorum :)

tolga077
20.04.2015, 15:22

senin resimlerini merakla bekleyen bir çok insan var salvatore :) inşallah kısa sürede yüklersin.

Senin gelişimini gördükten sonra o kadar hardcore olmasa da ben de oral tedaviye başlayabilirim açıkçası.

Muzdarip
19.11.2015, 13:06

Salvatore bizden de dişli çıktı nerelerdesin son durum nedir :)

Tıbbiyeli
19.11.2015, 13:20
Eplerenon buralarda mı,sende durumlar nasıl?

bendeniz
20.11.2015, 18:34
Devam ediyorum miracle hocam ama azalttim ilaçları. Yan etki olarak bir jine var onu da nasil yapcaz novaldexle falan bi şekil duzeltcez artik.

novaldex cıkan olşan jinekomasti duzeltiyormu?? yoksa var olmasınımı önluyor tecuben bilgin varmı

anl
21.11.2015, 14:02

dostum yoksa fotoğraf atasın mı yok :)

kelaynak
21.11.2015, 15:22
novaldex cıkan olşan jinekomasti duzeltiyormu?? yoksa var olmasınımı önluyor tecuben bilgin varmı

eğer ki jino kaynağı östrojen ise nolvadex veya daha etkilisi arimidex gibi ilaçlar önüne geçer.

Yalova22
12.06.2016, 16:47
Arkadaşlar, Minoxidile kattığımız 10 adet Dutasteridi 20'e çıkarsak daha etkili olmaz mı? Yada 30 kapsüle? 6 aydan sonra dozajı arttırmayı düşünüyorum.

Ender60
12.06.2016, 20:34
Arkadaşlar, Minoxidile kattığımız 10 adet Dutasteridi 20'e çıkarsak daha etkili olmaz mı? Yada 30 kapsüle? 6 aydan sonra dozajı arttırmayı düşünüyorum.
60 ml e 30 dut günlük 2 ml kullansan 0.5 mg dut eder ne kadarı emilir bilmem ama sisteme etki edebilir . 15-20 atarak yavaş yavaş etkileri izleyerek artırmak daha mantıklı gibi.

lactobacillus
13.06.2016, 01:09
ramazanda bil hassa bir çok tedaviyi askıya alın karaciğer dinlensin biraz pasif tedaviye geçin.karaciğerin dili olsa söver bizlere.

Yalova22
13.06.2016, 21:49
60 ml e 30 dut günlük 2 ml kullansan 0.5 mg dut eder ne kadarı emilir bilmem ama sisteme etki edebilir . 15-20 atarak yavaş yavaş etkileri izleyerek artırmak daha mantıklı gibi.

Teşekkür ederim önerin için. 15'e çıkarırım her halde.

ramazanda bil hassa bir çok tedaviyi askıya alın karaciğer dinlensin biraz pasif tedaviye geçin.karaciğerin dili olsa söver bizlere.

Tavsiyen için teşekkür ederim :) Ben yeni başladım, 5 ay olacak 7 gün sonra.

kelvemutsuzhakan
22.06.2016, 17:42
diane 35 kullanmayın diyor herkes. ben divina ya geçtim tarlusal ile birlikte alıyorum içindeki etken madde saç çıkarıyor. zaten gnde 200 mg aldactone da var.

MrScae
22.06.2016, 20:10
Bende çok hard bi tedaviye gidiyorum şuan imzamda tedavim var tek değişiklik proscarla dutası her gün alıyorum 1 2 ay kullanıp durumu farklı bir konuda anlatıcam

zakum001
22.06.2016, 20:17
Bu kadar oral ilaç kullanmak iyi mi yanı vücudumuzada ciddi zararlar verebilir

MrScae
22.06.2016, 20:43
İllaki vardır. Ancak bazı şeylerin göze alınması gerekli hele ki psikolojiniz ekileniyorsa

Yalova22
22.06.2016, 22:39
Hard core bir tedavi olmadan saçlarımız olmayacak sanırım(Dökülme genetik ise) Ne yazık ki oral ilaç şart gibi :/ Bu saç dökülme sorunu kaderimiz mi bilemiyorum.

Gençliğimi harcadım bee bu saç dökülme sorunu ile :o Tam 5 sene.

Violator
07.10.2016, 13:35
5 yıl önce hemoroid+fissür ameliyatı oldum ve zamanında çok olumsuz yorumlar okumuştum,duymuştum(Tuvalete çıkamama sorunu, fiziksel zorluklar gibi vs.) şu an bakıyorum çok şükür eski halimden daha iyiyim. Bağlantıyı şu yüzden kurdum, Dut ve Finasın EN KÖTÜ yan etkisi jinekomasti ise bence jine ameliyatı göze alınabilir. Cinsel istekte azalma mı oluyor yoksa komple mi bitiyor asıl önemli nokta burası.

Düz mantık kurarak bu ilaçları uzun yıllar kullanabiliriz. diğer türlü çok karmaşık hal alıyor.

Rebelmove
07.10.2016, 20:31
5 yıl önce hemoroid+fissür ameliyatı oldum ve zamanında çok olumsuz yorumlar okumuştum,duymuştum(Tuvalete çıkamama sorunu, fiziksel zorluklar gibi vs.) şu an bakıyorum çok şükür eski halimden daha iyiyim. Bağlantıyı şu yüzden kurdum, Dut ve Finasın EN KÖTÜ yan etkisi jinekomasti ise bence jine ameliyatı göze alınabilir. Cinsel istekte azalma mı oluyor yoksa komple mi bitiyor asıl önemli nokta burası.

Düz mantık kurarak bu ilaçları uzun yıllar kullanabiliriz. diğer türlü çok karmaşık hal alıyor.

İlk başlarda ereksiyon problemi yaşanıyor istesende erekte olamıyorsun. Sabah ereksiyonlarını unutuyorsun. Israrla kullanmaya devam edince bunlar biraz hafifliyor olur olmadık yerde ereksiyon gerçekleşmiyor eskisi gibi, ama istediğin zaman sertleşiyorsun. Arada bir sabah ereksiyonları yaşıyorsun. Sperm şeffaflaşması yaşayan arkadaşlarda varmış benim başıma gelmedi bu şundan kaynaklanıyor olabilir. Sperm kesesinde bekleyen meninin kıvamı koyulaşır ve sarıya dönen bir renk alır. Günde birden fazla boşalırsanız ilk boşalma dediğim kriterlerde olur. Sonrakiler ise şeffaf ve su kıvamında gelir. Bunun nedeni spermin yeni üretilmiş olmasıdır.

suvarin
07.10.2016, 21:36
arkadaşlar kullanmayın bu ilaçları, kel kalın daha iyi yapmayın
bu ilaçlar çok etkili hayatınızı dahi bitirebilir

Kemairon
07.10.2016, 21:57
arkadaşlar kullanmayın bu ilaçları, kel kalın daha iyi yapmayın
bu ilaçlar çok etkili hayatınızı dahi bitirebilir

İlaçları akıllıca kullanırsanız hiçbir şey olmaz.

suvarin
17.10.2016, 23:09
bu ilaçları 6 yıl tıp okuyup üstüne 5 sene üroloji ve 4 sene farmakoloji ihtisası yapmış yani 15 senesini bu işe gömmüş biri bile bu amaçla akıllıca kullanamaz.Ne yaptığınızı bilmiyorsunuz.

Violator
18.10.2016, 09:11
bu ilaçları 6 yıl tıp okuyup üstüne 5 sene üroloji ve 4 sene farmakoloji ihtisası yapmış yani 15 senesini bu işe gömmüş biri bile bu amaçla akıllıca kullanamaz.Ne yaptığınızı bilmiyorsunuz.

Foruma nadir girip kısa cümleler kurup çıkıyorsunuz, teknik bilgilerinizi bizimle paylaşmak isterseniz faydalanmak isteriz.

Öncelikle bu ilaçları herkes oral yolla kullanmıyor yan etkileri olduğu için dökülen bölgeye losyon şeklinde uygulayan ben dahil bir çok insan var. bir anlamda burada alternatif tıp deneniyor ki forumu gezdiğinizde başarı sağlayan insanları görebilirsiniz. Siz yaptığınız yorumlarda lokal ile oral kullanım arasındaki farkı ayırmadan ilacın tehlikelerinden bahsediyorsunuz yorumlarınızda bu farklı belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca şahsen gittiğim bir çok doktor finasteride'i 4'e bölerek oral olarak 2-3 yıl kullanılabileceğini söylemişti. Bilginize,

interlove
18.10.2016, 13:32
https://www.bernsteinmedical.com/research/10-year-finasteride-study-first-to-investigate-long-term-effects-and-safety/ 10 yıllık finasterid çalışma sonuçları ve güvenilirlik. Yabancı forumlarda 20 sene gerek oral gerek topikal kullanım gördüm bu forumdada çoğu insanın minimum 3-4 senelik oral yada topikal anti androjen kullandğını biliyoruz. ve bende 4 aydır Anti androjen kullanıyorum.

lactobacillus
18.10.2016, 14:49
ne dutas ne proscar saç işini çözer zamanla kullanınca bunlarda bir bk yaramıyor.