3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Proscar hakkında

Yeni Üye

Proscar hakkında

Merhaba foruma lisedeyken(17 yaşlarımda) bir konu açmıştım saç dökülmesi ile ilgili.O günden bugüne saç dökülmem ciddileşti.Şimdi 24 yaşındayım.Saçımın ön ve yan kısımlarını etkileyen bir dökülmem mevcut.Tepesi şimdilik sağlam duruyor.Bu yüzden proscara başlamayı düşünüyorum.Bununla ilgili birkaç sorum olucak bazıları daha önce muhtemelen sorulmuştur ama tek tek araştıramadım yardımcı olursanız sevinirim.

1-Proscar ve propecia arasında bir fark var mı etki,yan etki vs. olarak
    2-Eğer kullanmaya başlarsam yan etki görmediğim sürece bile yan etkileri konusunda şüphelenmeli miyim?
    3-Kullanım dozunu azaltmak düz mantıkla yan etkilerini de azaltır diye düşünüyorum saçımı sağlama alana kadar günde 1 mg kullanıp sonra koruyucu olarak atıyorum 0.5e düşürmek mantıklı mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Proscar ve propecia arasında fark yok. Proscarı 4'e bölerek kullanabilirsin. Yan etki konusunda kesinlikle kişiden kişiye değişen bir durum. Fakat bu süreçte sağlıklı beslenme ve sporun çok önemli olduğunu düşünüyorum. En az 4-5 aylık kullanım sonrası etki görmeye başlarsınız. 0.5 kullananlarda var bir sakıncası olacağını düşünmüyorum. Başlayarak süreçte kendiniz karar verirsiniz.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proscar ve propecia arasında fark yok. Proscarı 4'e bölerek kullanabilirsin. Yan etki konusunda kesinlikle kişiden kişiye değişen bir durum. Fakat bu süreçte sağlıklı beslenme ve sporun çok önemli olduğunu düşünüyorum. En az 4-5 aylık kullanım sonrası etki görmeye başlarsınız. 0.5 kullananlarda var bir sakıncası olacağını düşünmüyorum. Başlayarak süreçte kendiniz karar verirsiniz.
    Teşekkür ederim cevabınız için daha önce teşekkür edicektim ama cevap yazamamıştım galiba site saldırıya uğramış.