Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Akne Sivilce ve Yağlanmaya Son : Miracle Losyon(Aldactone diane35)

akne ve saç dökülmesi kesinlikle ters mekanizma bunu kendimde anladım.saç dökülmemin çok yoğun olduğu dönemlerde ensemde,yüzümde ve göğüs bölgemde aşırı akne olmuştu ve saçlarım inanılmaz dökülüyordu.tam 2 aydır minoxil-dutas,miracle losyon,keto-azelderm krem,biotin kullanıyorum.dökülmem son 10 gündür neredeyse hiç yok. bence ne büyük etken dutas,topikal olarak yavaş yavaş kana karıştı 2 ay gibi bir sürede.benim dökülmemin testestoron hormonuna bağlı olduğundan neredeyse eminim. mesanede hafif yanma oluyor,dutastan dolayı.akneler de geçti,ve dökülme tamamen durdu.
    miracle losyon( 100ml içine 2 diane 2 aldactone 1 allerset 1 dekort ampül) sabah -akşam
    minox-dutas(10 adet avodart) sabah-akşam
    dermaroller- haftada 2 veya 3
    ketoral şampuan - haftada 2 veya 3
    ketoral krem-azelaik krem- akşamları

Merhabalar,
    Şu ana kadarki tecrübelerim ve bildiklerim neticesinde şakaklarımdaki açıklığın(pek fazla değil aslında) ve özellikle akne problemimin major etkeninin, cildimin androjenlere aşırı hassasiyeti olduğu konusunda tamamen eminim. Aknenin sebepleri kişisel farklılıklar göstermekte. Ama androjen fazlalığı veya duyarlığı sebebiyle oluşan aknede sakıncalı bir durum yoksa Miracle arkadaşımızın önerdiği solüsyon pekala kullanılabilir.
    Ben de solusyonu garnier sivilce karşıtı ürünü ile yapıp kullanmaya başladım. Bir kaç sprey yüzüme uyguluyorum. Fakat aklıma bir soru takılıyor; Bu solusyon yüzdeki kıllanmayı arttırır mı? Gerçi anti-androjenik ilaçların hirsutizm tedavisinde kullanıldığını biliyoruz ama yüze direkt uygulama sonucunda ne olur bi fikriniz var mı? Aynen şakak bölgesinde olduğu gibi kıllanmayı arttırır mı?

Alıntı dr.virus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Şu ana kadarki tecrübelerim ve bildiklerim neticesinde şakaklarımdaki açıklığın(pek fazla değil aslında) ve özellikle akne problemimin major etkeninin, cildimin androjenlere aşırı hassasiyeti olduğu konusunda tamamen eminim. Aknenin sebepleri kişisel farklılıklar göstermekte. Ama androjen fazlalığı veya duyarlığı sebebiyle oluşan aknede sakıncalı bir durum yoksa Miracle arkadaşımızın önerdiği solüsyon pekala kullanılabilir.
    Ben de solusyonu garnier sivilce karşıtı ürünü ile yapıp kullanmaya başladım. Bir kaç sprey yüzüme uyguluyorum. Fakat aklıma bir soru takılıyor; Bu solusyon yüzdeki kıllanmayı arttırır mı? Gerçi anti-androjenik ilaçların hirsutizm tedavisinde kullanıldığını biliyoruz ama yüze direkt uygulama sonucunda ne olur bi fikriniz var mı? Aynen şakak bölgesinde olduğu gibi kıllanmayı arttırır mı?
    Azaltır ama artırmaz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azaltır ama artırmaz.
    Teşekkürler, arttırmaz diye düşünüyorsunuz yani..
    Peki son olarak; Solüsyonu kullandığımdan beri göğüs uçlarımda hassasiyet var. Kullanan diğer arkadaşlarda da var mı bu? Her ne kadar minimal kullanmaya çalışsam da jinekomastiden korkmuyor değilim..

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jinekomasti den korunmak için günde setler halinde 100 veya üzeri sınav çekerseniz büyük oranda korunursunuz.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jinekomasti den korunmak için günde setler halinde 100 veya üzeri sınav çekerseniz büyük oranda korunursunuz.
    Teşekkürler tavsiye için. Peki sizde de oluyor mu göğüs ucunda dokununca sızlama? Bu normal mi, endişelenmeye gerek yok mu?

Teşekkürler tavsiye için. Peki sizde de oluyor mu göğüs ucunda dokununca sızlama? Bu normal mi, endişelenmeye gerek yok mu?
    Tam olarak neler kullanıyorsunuz esas ve destek tedavinin hepsini soruyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak neler kullanıyorsunuz esas ve destek tedavinin hepsini soruyorum.
    1 adet Garnier sivilce karşıtı losyona bir kutu aldactone, yarım kutu diane 35, 1 ampul dekort.
    Sadece bu losyonu gece toplamda 6-7 sıkım olacak şekilde saçıma ve yüzüme uyguluyorum.
    Bir de şampuan olarak dermoday kullanıyorum. Başkada bir uygulamam yok.

1 adet Garnier sivilce karşıtı losyona bir kutu aldactone, yarım kutu diane 35, 1 ampul dekort.
    Sadece bu losyonu gece toplamda 6-7 sıkım olacak şekilde saçıma ve yüzüme uyguluyorum.
    Bir de şampuan olarak dermoday kullanıyorum. Başkada bir uygulamam yok.
    uygulama alanınız çok geniş yüze uygulamayı kesin gerekirse krem yapıp uygulayın ilk etapta bu önlemle olumlu dönüş yapacağınızı düşünüyorum bu şekilde bile bir haftada geçeceğini düşünsemde siz böyle yapın geri dönüşünüzü yaparsınız ister özelden isterseniz buraya.

Teşekkürler cevap için.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon