5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yarımcı olabir misiniz?

Yeni Üye

Yarımcı olabir misiniz?

Öncelikle merhaba konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. 30 yaşında kadının son 7 8 senedir saç dökülmesiyle uğraşıyorum artık dökülmem normal seyrinde ama tepe bölğemde ciddi açılmalar var arkalarda ve yanlarda da seyrelmeler var. dr gittim aklınıza gelicek her bölüme hiç bişey çıkmadı bütün testlerim normal en son tekrar endokrine gittim hormon testlerim normal sadece küçük kistler olduğunu söyledi dr ama ilaç kullanmamı gerektirecek kadar önemli birşey olmadığını söyledi kafamda artık saç kalmadı diye bilirim. forma da araştırdığım kadarıyla ilaç kullanan arkadaşlar olmuş sizden etkili saç çıkartan ilaç losyon vs aklınıza ne gelirse tavsiye istiyorum artık psikolojim berbat durumda benzer durumları yaşayan saçlarına kavuşan arkadaşlar var mı beninle irtibara geçebiliri mi? Şimdiden teşekkürler.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cellagance seti ve ru bunlar topikal olarak kullanabileceginiz etkili tedavilerden. Bunlarla başlayabilirsiniz.tedarik için yardımcı olurum..daha once tedavi gecmisiniz var mi. Birde sacinizin bu günkü durumunu gösteren birkac resim eklerseniz daha iyi olur.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Daha öncesinde tipik herkesin yaptığı gibi yağlar otlar tüm kocakarı tedvilerini denedim. 2 3 aylık minoxil kullanmıştım kullandığım zaman minik saçlar çıkarmıştı ama büyümüyorlardı ve açıklığı kapatmıyordu. Elimdekini bitirdikten sonra kullanmadım. Ve sonrasında kendi haline bıraktım dökülme devam etti şimdi normal seyrinde ama açıklık ve genel seyrekli çok fazla kapatamıyorum. Oral ilaç kullanımı ne derece başarılı olur? Eminim ilaç alma konusunda kullanmamı tavsiye edeceksiniz ama gerçekten berbat durumdayım. dutasteride ve finasterid geri dönüşüm ne derece olumlu? Fotoğraf eklememeyi tercih ederim kusura bakmayın.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finasteride dutasteride bunlar bayan icin tavsiye etmeyiz.hatta tüm oral antiandrojen ilaclari tavsiye etmiyoruz.. Bu antiandrojenler kadınlarda çocuk sahibi olmada problem cikarabilir.. Sacinizin dökülme tipi erkek tipimi... Ilk etapda miracle losyonla baslayin.belki herkese bunu tavsiye ediyoruz ama etksi zaten bellii.androjen yikimini saatlik bile olsa yavaslatmamiz lazim.ekstra olarak takvide tedaviler de olacak. Ru seti gibi.
    Finasteride dutasteride gibi etkenlerle illaki olumlu sonuclar mevcut. Yabi kullananlar yan etkiyi goze alıyor.. Dutasin vucuttan tam atilmasi 5 hafta gibi uzun bir sure suruyor.bunlar hep bilindik şeyler.forumda defalarca anlatıldı. Tavsiyem topikal tedavi yonunde..minoxilide tedavinize ekleyerek çıkış dahada hizlandirirsiniz. Ve tedavi uyguladiginiz surece geri gitmezsiniz ve her zaman suanki halinizden daha iyi durumda olursunuz..
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Teşekkür ederim