Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Seboreik dermatit-egzemasi olanlar buraya

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adanaliyiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagolasin hemserim düsünmen bile yeter Sanada cok gecmis olsun insallah tamamiyle kurtulursun bu hastalikdan Allah sifalar versin Sende yüzün haricinde sacli derinde egzema yok degilmi?
    Ben diane
    Saçlı deride de vardı olmaz mı. Böyle yağlı kabuklu bi şekilde kaşıdıkça kaşınıyordu , yara oluyordu resmen kaşımaktan, forumcunun dediği gibi tırnakların arasına geliyordu. Zaten önce kafamdakini geçirmesi dikkatimi çekti miracle losyonun. Çat diye kesti 1 haftada. Kafa derimde egzama-kaşıntı- kepek bunlardan zerre kadar yok şimdi. Yüzümde de sıfırlandı neredeyse. Çok şükür : )
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direkt yüzüne sürmek için yaptıgın losyonu garnier tarzı bi cilt toniğiyle yapsaydın bari, sonuçta elseve saça yönelik bi ürün hani ondan dedim , ama belli de olmaz tabi
    Doğru diyosun kardeşim,,hiç aklıma gelmedi bu bak,,Hep elseve kullandığım için alışkanlık oldu işte,,bu 50 ml. biter bitmez yenisini Garnier'in toniğiyle yapıcam...Ama bide şey düşünüyorum,,1 kutu diane+1 kutu divinadaki sadece beyaz hapları-çünkü beyazlar sadece ostrojen içeriyor+ 2 tablet androccouru garnier toniğe atarak yapıcam..Ostrojen miktarını biraz daha arttırıcam...
    Konu anl tarafından (09.11.2014 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru diyosun kardeşim,,hiç aklıma gelmedi bu bak,,Hep elseve kullandığım için alışkanlık oldu işte,,bu 50 ml. biter bitmez yenisini Garnier'in toniğiyle yapıcam...Ama bide şey düşünüyorum,,1 kutu diane+1 kutu divinadaki sadece beyaz hapları-çünkü beyazlar sadece ostrojen içeriyor+ 2 tablet androccouru garnier toniğe atarak yapıcam..Ostrojen miktarını biraz daha arttırıcam...
    Ağır olmasın bi de 😮

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağır olmasın bi de ��
    Aslında Diane yerine 2 kutu divinadaki sadece beyaz hapları kullanmayı düşünmüştüm ama(2 kutu beyaz 1 kutu eder) yanınada 2 androccour atayım diye düşündüm ama hani belki dianedeki başka bir etmeni es geçmeyim diye düşündüm ve yine dianesiz olmaz diye düşündüm...

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili üyeler birkaç aydır ketojenik diyet yapıyorum amacım candidadan kurtulmaktı lakin pek bir gelişme elde edemedim ayrıca vücut düşük karbonhidrat diyetlerinde glikoz üretse bile yeterli olmadığını düşünüyorum bildiğiniz üzere saç soğancığı yüksek miktarda enerji isteyen ve sadece glikozla çalışabilen bir organ ayrıca vücudun öncelik vermediği bir bölge bundan ötürü kendi saçımda kalite kaybı gözlemledim ayrıca egzamaya artısı olmadı deneyimime göre. stresli bir iş/eğitim hayatım var bence en büyük etken de bu oldu. masaj kaşıntıyı aldı diyebilirim scalp bölgesinde kabuklanma tek tük olsa da masaj uygulamadığım yanlar ve ense çok daha vahim vaziyette, nizoral şampuan krem deneyimlemeyi düşünüyorum, böylece inflamasyon ve antiandrojenik etkilerinin de etkisi olacaktır diye umut ediyorum dökülme önleme açısından, ayrıca kreminin de saç şekillendirici olarak kullanılabildiğini duydum, nem tutma kapasitesi de iyi olacağından scalp nemlendirme için avantajlı olacak diye düşünmekteyim, düşüncelerimi deneyimledikten sonra aktaracağım...
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili üyeler birkaç aydır ketojenik diyet yapıyorum amacım candidadan kurtulmaktı lakin pek bir gelişme elde edemedim ayrıca vücut düşük karbonhidrat diyetlerinde glikoz üretse bile yeterli olmadığını düşünüyorum bildiğiniz üzere saç soğancığı yüksek miktarda enerji isteyen ve sadece glikozla çalışabilen bir organ ayrıca vücudun öncelik vermediği bir bölge bundan ötürü kendi saçımda kalite kaybı gözlemledim ayrıca egzamaya artısı olmadı deneyimime göre. stresli bir iş/eğitim hayatım var bence en büyük etken de bu oldu. masaj kaşıntıyı aldı diyebilirim scalp bölgesinde kabuklanma tek tük olsa da masaj uygulamadığım yanlar ve ense çok daha vahim vaziyette, nizoral şampuan krem deneyimlemeyi düşünüyorum, böylece inflamasyon ve antiandrojenik etkilerinin de etkisi olacaktır diye umut ediyorum dökülme önleme açısından, ayrıca kreminin de saç şekillendirici olarak kullanılabildiğini duydum, nem tutma kapasitesi de iyi olacağından scalp nemlendirme için avantajlı olacak diye düşünmekteyim, düşüncelerimi deneyimledikten sonra aktaracağım...
    Ketojonik diyet ile candida dan kurtulamazsınız candida ketonlardan daha iyi beslenir düşük karbonhidrat organik bir diyet yapmanızı tavsiye ederim bunun yanında güçlü antifungal bitkiler kullanmalısınız ve kök nedenini bulmaya çalışın candida durup dururken mantar formuna dönüşmüyor mutlaka bir sebebi vardır ikinci olarak egzemanın candidadan kaynaklı olduğuda kesin değildir
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ketojonik diyet ile candida dan kurtulamazsınız candida ketonlardan daha iyi beslenir düşük karbonhidrat organik bir diyet yapmanızı tavsiye ederim bunun yanında güçlü antifungal bitkiler kullanmalısınız ve kök nedenini bulmaya çalışın candida durup dururken mantar formuna dönüşmüyor mutlaka bir sebebi vardır ikinci olarak egzemanın candidadan kaynaklı olduğuda kesin değildir
    candida aşırı sistemik seviyelere gelmediği sürece kana geçemez, bağırsağınızda keton mevcut değildir bu yüzden beslenemezler. vitro candida fungilerin ketonlardan beslenebildiği söylense de onun hakkında da net bir çalışma mevcut değildir. stres de candidanın aşırı büyümesine sebep olmaktadır immüniteyi blokladığı için.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    candida dan kurtulmak istiyosaniz hindistan cevizi yagi gunde 1 cay kasigi soguk sıkım ama dişi hindistan cevizi yağı olacak, ac karna tuketebilirsiniz, diyetlerle candidadan kurtulamazsınız, sadece etkisini azaltabilirsiniz, insan öldüğünde çürüme süreçleri için bu mantarlar is başında olacaktır, dikkatli kullanın, candida bağırsak duvarindan kurtulup kana geçtiği vakit toxic etki yaratabilir.

Yeni Üye
    hemşerim konu açmış. Ben de yazıyım dedim. Bu dertten tam 6 sene muzdariptim. 2012de iyice azaldı. Ama hafiften yanaklarda kızarmalar oluyordu hep. Eee tabi 6 yılın zararı bu. Yanaklar sürekli soyulll soyuuul, toparlayamadı bi anda. Neler kullandım. En kral işe yaradı dediğim ketokonazol bile 1 ay sonra etkisini kaybetti. Orijinal ev yapımı elma sirkesiyle yine orijinal zeytinyagını çok yogun kullandım. Baya bi dindirir gibi oldu ama nafile. 2 haftaya bi yine kızarma bozarma patlak veriyordu. Çok konuda yazım var seboreikle ilgili forumda. Çünkü en ağırını yaşadım. Tam anlamıyla ne mi kesti dersiniz.. Losyonu sürerken yüzüme bi şekilde bulaşan diane35. Yastıkta dönerken olsun, şakaktan akanlar olsun, lan baktım bi süre sonra bu ufak tefek kızarmalar da bitmeye başladı. Tam anlamıyla geçti. Ah dedim lise yıllarımda bilseydim çeker miydim o ızdırabı, direkt diane eritir sürerdim yüzüme. Ama geç oldu tabi.
    diane35 i nasıl uyguluyorsunuz? etkisi hala devam diyor mu?

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de kendi tecrübemi aktarayım sebo için:sigarayı bırakın,alkol kesinlikle tüketmeyin.ekmek tüketmeyin,şeker kesinlikle tüketmeyin.(meyve belki haftada 1.yoğun fruktoz içeriyor çünkü)gluten ve laktoza intoleransınız varsa süt ürünleri,bulgur,pirinç,makarna,şehriyeyi de hayatınızdan çıkartın.bol bol antifungal yiyecek,içecekler tüketin.bol bol su için.egzersiz yapın ve disiplinli,sabırlı bir hayat sürmeye çalışın. bol bol köy yumurtası yiyin,bol bol köy tereyağı yiyin,has zeytinyağı tüketin.bol bol kavrulmamış fındık,fıstık,badem,ceviz tüketin.turp,tere,roka,marul sofranızdan eksik olmasın.abur cubur asla tüketmeyin.meyve,sebzeleri mevsiminde yiyin ve bilhassa alışverişinizi pazardan yapmaya özen gösterin.sabahları aç karnına kemik suyu,et suyu yahut paça tüketin.herkese sağlıklı günler

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon