5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yağlanma + Kepek + Saç dökülmesi

Yeni Üye

Exclamation Yağlanma + Kepek + Saç dökülmesi

Merhaba,
    Öncelikle 21 yaşındayım ve geçen kış başlayan yoğun kepeklenme ve beraberinde saç dökülmesi sonucu doktorlara gitmeme rağmen doktorlar sadece (3) sebo diyip konazol şampuan yazıp dökülme içinse minoxil verip gönderdiler öncesinde hiç sıkıntı yaşamadığım saçlarım maks 2-3 ay gibi bir süreçte ön bölgeden seyrelmeye başladı 1 ay konazol kullandıktan sonra bıraktım ve ilerleyen dönemlerde bıttım ve kükürt sabunu tarzı sabunlar kullandım yaklaşık 8 ay oldu şuan saçlarım kısa ve saçımda kabuklanma miktarı rahatsız etmeyecek kadar az fakat gün içinde yağlanma ve kaşıyınca koparak dökülme problemi yaşıyorum (kökleri olmuyor) psikolojimi etkilemeye başladı sosyal ortamımdan uzaklaşmaya başladım çünkü görüşmediğim arkadaşlarım görünce ufakta olsa tepki veriyor ve bu beni rahatsız ediyor tecrübeli üyelerin tavsiyelerine çok muhtacım.

Yeni Üye
    hocam bende de sebo var kükürt zeytinyagı bıttım tarzı sabunlar benim sebo yu daha da kötü bir hale getiriyor seninkide öyle olmasın sabun kullandığımda artıyor clear man mentol yada ketoral şampuan la yıkadığım zaman belli bir süre düzeliyor bence sende sabunları bırakıp bunları bir dene

Yeni Üye
    konazol ve ketoral için uzun vadede saç derisini incelttiği söylendiği için bırakmak durumunda kalmıştım ayrıca Candida diyetini denedim yaklaşık 2 ay etkili oldu sonrasında kafaya takmamaya başladım ama şuan ki derdim dökülme diyebilirim saçlar sanki yarısından koparak dökülüyormuş gibiler sağlam bir kaşıntıda 20-30 tel civarı.

Yeni Üye
    hocam haftada en fazla iki defa kullanırsanız bişey olmaz çok kullanırsanız inceltir evet bence clear manin mentollüsünü günlük ketorali ise haftada en fazla iki defa olucak şekilde kullanının arasını açarak tabi

Yeni Üye
    clear man mentol kozmetik olduğundan sıkıntı olur diye düşünüyorum ama ketorali haftada 2 defa kullanmaya başlicam

Bu Konudaki Etiketler