Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: DESLORATADİN (AEURİS TABLET ) ile inatçı dökülmeye bıçak gibi ÇÖZÜM

Yeni Üye
    Ben de deloday kullanıyorum aeruis ile aynı etken madde,saç dökülmemi çok azalttı.4 sene önce burnuma sert bir darbe almıştım,nefes alamıyorum,burnumda ağrı da var bunun saç dökülmem ile bir ilgisi olabilir mi acaba

Yeni Üye
    Aşırı uyku yapıyor sizde de durum böyle mi?

Yeni Üye
    Yer
    Mersin
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba .Saçlarım bu aralar agresif dökülmeye başladi tekrardan yani üst kısımları açılmaya başladı .Bende tekrardan aeuris tablete başladım bugün ikinci günüm, gelişmeleri aktaracağım

Yeni Üye
    Benim saçımı tek çıkaran etken minoxil o da uzun kullanımda saç derisinde tabaka oluşturuyor ve saç köklerini tıkıyor. Minoxil pgd2 inhibitör mü, bu ilaç ben de işe yarar mı? Bu arada hipotroidi var ben de ve bağışıklık sistemim çok kötü.

Yeni Üye
    Yer
    Mersin
    Uzun bir aranın ardından merhaba .son mesajından bu yana baya bı zaman geçti ilk zamanlar aeurise devam etti ama alerjik rinitim çok daha beter olunca zrytece geçtim ve dökülmem gene durdu .İlginç iki yan etki yaptı bende birincisi unutkanlık ikincisi hızlı saç uzaması ve vücuttaki tüylenmeler .Bu zaman içerisinde baya bı uzun süre hiç kesmeden kullandım sonrasında tekrar doktora gittim çünkü alerjim çok kötü azmıştı .Testler vs. Gene rutin işler derken (bu işlemler baya bir uzun zaman alıyor başka bir yerde anlatırım belki ) doktor ölene kadar alerji hapına devam et dedi sinirlendim çıktım gittim.Gerisi alerjiyle ilgili hikayem çözümü buldum tabiki.Ama şuan hap kullanmiyorum bir miktar artış oldu dökülmem de .yani şuraya baglayacağim kesinlikle alerjik rinitle veya gıda alerjisiyle ,histaminle bu saç dökülmesinin bağlantısı var + bende egzema da var .Şunu öneririm önce alerjiniz çözmeden dökülmeyi çözemezsiniz ...

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılıyorum alerji mekanizması ve saç dökülmesi çok benzer eğer desloratidine sizde işe yarıyorsa büyük ihtimal setipiprant da işe yaraycaktır cell losyon da işe yarayacaktır desloratidine ile topikal losyon veya krem yapabilirsiniz etanolde iyi çözünür suda çözünmez.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12