10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxidil,pgd2 ve pge2

Minoxidil,pgd2 ve pge2

herkese iyi günler

minoxidilin bilinen etki mekanizması potasyum iyon kanallarını açarak hücreyi hiperpolarize etmesi ve sanırım bu hücre de damarda bulunan damar düz kas hücreleri(damarı sıkarak kanın daha hızlı ve basınçlı akmasını sağlıyor,vazokonstriksiyon yapıyor),dolayısıyla bu hücreler de hiperpolarize olunca kasılamıyorlar yani damar gevşek oluyor ve içeriğindeki kan da dokuya uzunca bir süre akıyor ve damardaki kan damara baskı uygulamıyor,dışarı çıkıyor, damar gevşek ve rahatlamış oluyor,işte bu sayede de hipertansiyon(damara basınç) tedavi edilmiş oluyor,benim anladığım kadarıyla hipertansiyonda minox tedavisi etki mekanizması bu şekilde ama bunun yan etkisi olarak da trikozis denilen kıllanma olmuş ve minox patladı gitmiş : D Peki ben bunu neden anlattım?

bu forumda bir yerlerde sürekli minoxda asıl etkinin PGE2 ile sağlandığından bahsedilmiş ama biraz daha geriye gittiğimde tam tersi de söylenmiş,

minoxun PGE2 arttırdığı; potasyum kanallarını açarak etki ettiği gerçeği gibi kesin bir bilgi midir,bilgisi olan arkadaş var m?

,zira minoxla beraber asprin,setirizin ve diğer PGD2 inhibe eden losyonları kullanmak isteyenler vardır ama PGE2 inhibe etmekten ve minoxun etkisini söndürmekten çekiniyor olabilirler,eğer minoxun PGE2 ile bi ilgisi yoksa belki de minoxla kombine edilmiş PGD2 inhibe eden tedavi ile başarı getirebilecek çok sayıda örnek vaka olacaktır

uzun lafın kısası pgd2 inhibitörleriyle minoxidil kombine kullanımı için minoxidilin PGE2 üzerine etkisi hakkında kesin bir makale bulabilen,bilgi edinmiş arkadaş var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yapilmis calismalar var aspirinin minoksidilin etkisini.azalttigina dair

Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapilmis calismalar var aspirinin minoksidilin etkisini.azalttigina dair
    bu kesin mi,yani direkt asprin ve minoxidil birlikte kullanan insanlarda öyle bir durum olduğuna dair yazıyı yada linki atabilir misiniz?

pirdolin isimli şampuanın kepek kaşıntıya iyi geldiği bu forumda ve diğer forumlarda da sıkça söyleniyor,ama içeriğinde salisilik asit var ve asprin ile aynı olan bu madde sadece banyoda saçımı temizleme amacıyla kullansam minoxidilin etkisini zayıflatır mı,bununla ilgili bilgisi olan var mı?
    makalelerde salisilik asit asprin olarak oral yoldan alınınca minoxun etkinliğini azaltıyor denmekte, topikal ve sadece banyoda 5 10 dakikalık deride temizlik amaçlı kullanımından sonra minoxidil kullanımında sıkıntı olmaz değil mi,bir fikri olan var mı acaba?

Yeni Üye
    Alıntı saççık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pirdolin isimli şampuanın kepek kaşıntıya iyi geldiği bu forumda ve diğer forumlarda da sıkça söyleniyor,ama içeriğinde salisilik asit var ve asprin ile aynı olan bu madde sadece banyoda saçımı temizleme amacıyla kullansam minoxidilin etkisini zayıflatır mı,bununla ilgili bilgisi olan var mı?
    makalelerde salisilik asit asprin olarak oral yoldan alınınca minoxun etkinliğini azaltıyor denmekte, topikal ve sadece banyoda 5 10 dakikalık deride temizlik amaçlı kullanımından sonra minoxidil kullanımında sıkıntı olmaz değil mi,bir fikri olan var mı acaba?

Malesef bende dermastampla aspirinin cakismasini dusunup duruyorum. Aspirin icen kisiye dermaroller kullanmayin diyorlar. Ama biz sadece deriye surmek istiyoruz. Ve bununla alakali bir bilgi bulamadim.

Alıntı Sacasigi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef bende dermastampla aspirinin cakismasini dusunup duruyorum. Aspirin icen kisiye dermaroller kullanmayin diyorlar. Ama biz sadece deriye surmek istiyoruz. Ve bununla alakali bir bilgi bulamadim.
    acaba asprin deriden emiliyor mu ki,çünkü tüm kaynaklar oral alınan asprinden bahsediyor,deriden emilmesi için ancak sizin metodunuzla dermastampla emilebilir belki de,boşuna mı kuruntu yapıyoruz acaba
    yada şahsen ben kendi açımdan düşününce deriden emilemiyorsa minoxidil ile de çakışmaz zaten,boşuna mı çekiniyorum acaba salisilat içeren şampuanlardan

Minoxidil konusunda yeniyim 1 hafta oldu başlayalı minoxidil in dht ile bi ilişkisi var mı arkadaşlar dht baskılamakla alakalı
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

Yeni Üye
    Alıntı saççık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acaba asprin deriden emiliyor mu ki,çünkü tüm kaynaklar oral alınan asprinden bahsediyor,deriden emilmesi için ancak sizin metodunuzla dermastampla emilebilir belki de,boşuna mı kuruntu yapıyoruz acaba
    yada şahsen ben kendi açımdan düşününce deriden emilemiyorsa minoxidil ile de çakışmaz zaten,boşuna mı çekiniyorum acaba salisilat içeren şampuanlardan
    Emildigini soyleyenler var ama kesin mi kesin degil

Yeni Üye
    hayır dostum yok