9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Topikal Finasterid Hakkında

SaçımınDoktoru Üyesi

Topikal Finasterid Hakkında

Arkadaşlar herkese selamlar.
    Ocak ayından beri 18ml rebul 30ml gliserin 20ml su 1.5 tablet proscar şeklinde kullanıyorum fakat gliserin fazlalığından dolayı inanılmaz yağlı kalıyor saçım. Bu tarifi de youtubedan görmüştüm. Rica etsem topikal fin kullanan arkadaşlar hangi tarifte kullandıklarını yazabilir mi?
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    Ben 18ml etil alkol + 30 ml propilen glikol + 12ml kaynamış soğumuş su kullanıyorum. içine 15mg proscarı (3adet 5mg hapı) toz yapıp attım. matt dominance in videosunda ve redditde bir kaç postta gördüm bir bilimsel çalışmada 0,025mg topical kullanım 1mg oral kullanım kadar kafa derisindeki dht yi düşürüyormuş herkeste böyle çalışmayabilir ama denemeye değer gördüğüm için 1.5 aydır günde bir sefer bende kullanıyorum. Şuanlık hissettiğim kafa derimde yağlanma azaldı gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Propilen glikol kafanızda çok yağlı hissiyat bırakmıyor mu?
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    Merck marka kullandım geceleri sürüyorum ertesi gün tam aksi normale göre bile yağlı bir his olmuyor.

Yeni Üye
    Alıntı sumz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 18ml etil alkol + 30 ml propilen glikol + 12ml kaynamış soğumuş su kullanıyorum. içine 15mg proscarı (3adet 5mg hapı) toz yapıp attım. matt dominance in videosunda ve redditde bir kaç postta gördüm bir bilimsel çalışmada 0,025mg topical kullanım 1mg oral kullanım kadar kafa derisindeki dht yi düşürüyormuş herkeste böyle çalışmayabilir ama denemeye değer gördüğüm için 1.5 aydır günde bir sefer bende kullanıyorum. Şuanlık hissettiğim kafa derimde yağlanma azaldı gibi.
    Merhaba bende bu videoyu gördüm. Aynı şekilde bir losyon hazıramayı düşünüyorum. Sizde durum nedir? Bu losyondan bi fayda sağlayabildiniz mi?

Yeni Üye
    minoxidil ile birlikte kullanıyorum dökülmem baya azaldı ben n5 seviyedeyim ve diffuse dökülmem var ama kafamda tüy kıl olmayan yer yok. Koyulaşma ve tüylenmem arttı. Bende etkili oluyor. Yan etki görmedim.

Yeni Üye
    minoxidil ile birlikte kullanıyorum dökülmem baya azaldı ben n5 seviyedeyim ve diffuse dökülmem var ama kafamda tüy kıl olmayan yer yok. Koyulaşma ve tüylenmem arttı. Bende etkili oluyor. Yan etki görmedim.
    Bilgilendirme için saolun.

Finasteridi minoxun içine mi atıyorsunuz yoksa finası oral olarak mı alıyorsunuz?